امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال دوستان پیشنهاد بدید لطفا لطفا
Brick 
درود بر همگی
دوستان مهندس کسی بوده که مشکلی مثل مشکل من داشته باشه چی کار کرده؟
من دانشجوی دکتری هستم و واقعا حمل یک لپ تاب 2.5 کیلویی ؛تازه بدون شارژر؛ دیگه از عهده ام خارج است و توانش رو ندارم. میخواستم یه نت بوک بگیرم که بتونم عین قبل هر برنامه ای رو خواستم ائم از pdf و office و نرم افزارهای تخصصی رشتم مثل متلب و کتیا و حتی نرم افزارهایی مثل لینوکس رو اجرا کنم؛ اما قیمتش بالای یک تومنه . میخواستم تبلت ویندوزی بگیرم که اون هم....
1.حالا میخوام بدونم اگه تبلت اندرویدی بگیرم به نظرتون می ارزه؟ یعنی از نرم افزارهای تخصصی که باید بگذرم ولی میشه pdf و office و اینترنت گردی واسه تحقیق را باهاش مثل ویندوز انجام داد؟ آیا میشه فایلهای office یا pdf رو بین لپ تاب و تبلتم جابجا کنم و اگر تو یکیش فایل رو ایجاد کردم تو اون یکی ادیت بکنم یا نه؟ (حداقل هر روز لپ تابم رو نبرم و وقتی نیاز به نرم افزارهای تخصصی داشتم ببرمش)
2.آیا خیلی مهمه واسه تایپ کیبورد داشته باشه؟ و مهمتر اینکه آیا باید حتما به دنبال پشتیبانی از زبان فارسی باشم یا به طور روتین همگی دارن؟(چون من کلا گوشی اندرویدی هم ندارم و هیچ سابقه کار با اندرویدندارم میپرسم؛ گوشیم سیمبینه )
کلا پیشنهادی دارید؟ چی بگیرم؟ کمتر از 800 تومن.(500 باشه که دیگه عالی.) به چه چیزهایی دقت کنم؟
3.اهل بازی و اینا هم اصلا نیستم.

اینکه بعضی سایتها آموزش نصب ویندوز روی تبلت اندرویدی میدن درسته؟ تبلت میتونه هر دو رو ساپورت کنه؟ سنگین نمیشه؟
ممنون میشم راهنمایی بکنید.

پاسخ

(09-16-2016، 08:16 PM)capra1 نوشته است: درود بر همگی
دوستان مهندس کسی بوده که مشکلی مثل مشکل من داشته باشه چی کار کرده؟
من دانشجوی دکتری هستم و واقعا حمل یک لپ تاب 2.5 کیلویی ؛تازه بدون شارژر؛ دیگه از عهده ام خارج است و توانش رو ندارم. میخواستم یه نت بوک بگیرم که بتونم عین قبل هر برنامه ای رو خواستم ائم از pdf و office و نرم افزارهای تخصصی رشتم مثل متلب و کتیا و حتی نرم افزارهایی مثل لینوکس رو اجرا کنم؛ اما قیمتش بالای یک تومنه . میخواستم تبلت ویندوزی بگیرم که اون هم....
1.حالا میخوام بدونم اگه تبلت اندرویدی بگیرم به نظرتون می ارزه؟ یعنی از نرم افزارهای تخصصی که باید بگذرم ولی میشه pdf و office و اینترنت گردی واسه تحقیق را باهاش مثل ویندوز انجام داد؟ آیا میشه فایلهای office یا pdf رو بین لپ تاب و تبلتم جابجا کنم و اگر تو یکیش فایل رو ایجاد کردم تو اون یکی ادیت بکنم یا نه؟ (حداقل هر روز لپ تابم رو نبرم و وقتی نیاز به نرم افزارهای تخصصی داشتم ببرمش)
2.آیا خیلی مهمه واسه تایپ کیبورد داشته باشه؟ و مهمتر اینکه آیا باید حتما به دنبال پشتیبانی از زبان فارسی باشم یا به طور روتین همگی دارن؟(چون من کلا گوشی اندرویدی هم ندارم و هیچ سابقه کار با اندرویدندارم میپرسم؛ گوشیم سیمبینه )
کلا پیشنهادی دارید؟ چی بگیرم؟ کمتر از 800 تومن.(500 باشه که دیگه عالی.) به چه چیزهایی دقت کنم؟

اینکه بعضی سایتها آموزش نصب ویندوز روی تبلت اندرویدی میدن درسته؟ تبلت میتونه هر دو رو ساپورت کنه؟ سنگین نمیشه؟
ممنون میشم راهنمایی بکنید.

سلام خدمت اقا/خانم capra1
از اونجایی که همیشه جواب کامنت هارو میدادید وظیفه خودم میدونم حداقل نظرمو کامل بگم.

اول که خب شما بسلامتی دکترا قبول شدین ؟ همون ساخت و تولید ؟

خب بریم تک تک پاسخ سوالاتون رو بدم

خیر چنین چیزی امکان پذیر نیست. دوال بوت یا همون بوت دوگانه فقط مختص به یک سری از گوشی های جدید با سیستم عامل اوبونتو هستند که فعلا داخل ایران نیومدند اونا هم فقط 2 تا بوت دارن یکی لینکوس یکی هم اندروید.
چنین ادعایی کذب محض و کاملا چرته. چون پردازه های موبایل یا همون arm ها فقط با توان پردازشی بسیار کمتر از لپتاپ هستند و اصلا امکانپذیر به لحاظ مدیریت منابع سیستم نیستند و کلی توضیحات دیگه ولی نتیجه اینکه خیر ابدا و اصلا غیر ممکنه. تو بهترین حالت اینه که شما بتونی ریموت شی به سیستمت و یا نهایتا یه اسکرین از سیستمت داشته باشی که فوق العاده ضعیف و بستگی به خطوط اینترنت و چیپ وای فای داره.
یک سری از شبیه سازیها هستند که من مثلا اکس پی رو تونستم تو گوشی خودم که واقعا قدرتمند از نظر سخت افزار بیارم با کلی دنگ و فنگ ولی فوقالعاده کند ، بیمصرف و بیهوده بود که عملا هیچ فایده و کابردی نداشت.لذا کاملا کذب محضه اینکه فکر کنید میشه امیدی داشت.

درود غیر این هم انتظار نمیره.

حالا میخوام بدونم اگه تبلت اندرویدی بگیرم به نظرتون می ارزه؟ یعنی از نرم افزارهای تخصصی که باید بگذرم ولی میشه pdf و office و اینترنت گردی واسه تحقیق را باهاش مثل ویندوز انجام داد؟

ببینید کلا واسه ویندوز در قامت یک تبلت فقط سرفیس های مایکروسافت پیشنهاد میشه که من خودم دارم و فوق العاده راضی ام ولی قیمت پایه اش از 2/5 میلیون تومن شروع میشه لذا نمیخواید هزینه کنید راهکار های دیگه ای رو در نظر میگیریم.
ببینید ویندوز برای اجرا نیاز به منابع سخت افزاری قوی داره یا حداقل برای روون اجرا شدنش ! ! تبلت های ویندوزی جز سرفیس ها یه تجربه فوق معمولی رو بهتون میدن !
اینجوری در نظر بگیرید یک لپتاپ لنوو سطح پایین با قیمت 750 تومن ! چه چیزی داره ؟ گرافیک HD، سی پی یو سلرون ، رم 2 یا 4 گیگ از نوع ddr4 و صفحه نمایش عریض !
حالا یه تبلت ویندوزی رو در نظر میگیریم : مثلا مدل dell venue 10 : چیزی حدود 600 700 گرم وزن که خب دست گرفتنش کار حضرت فیله ! بی اغراق میگم شما که نحیف هستید و لپتاپ 2 کیلویی حمل و نقلش سخته یه تبلت رو نمیتونید دست بگیرید بخصوص 700 گرم هم باشه . مگه یه استند (پایه ) براش در نظر بگیرید که اونم هزینه ای جدا داره . از اینا که بگذریم ولی خب این تبلت مثلا 800 تومن پولشه ! مشخصاتش 2 گیگ رم ، 32 گیگ حافظه داخلی و گرافیک HD و همه اینها کلی از لپتاپ ضعیف تر هستند.

خب فعلا نتیجه چی شد : یه لپتاپ در هر صورتی از تبلت ویندوزی به صرفه تره ! تبلت ویندوزی از نظر هزینه معمولیاش حداقل 800 باید بدید و وزنش زیاده مگه روی میز بزاری یا براش پایه تهیه کنید.

اما در مورد سوالتون که گفتید از نرم افزار های درسی بگذرم واسه فلان خوبه یا نه! نیازی نیست بگذرید از همه چی ! بعله چیزایی مثل متلب جواب نمیده ولی اینطور فرض کنید که یه سیستم ضعیف دستتون گرفتید . یعنی افیس و پی دی اف و فتوشاپ و وب گردی و ....رو میتونید انجام بدید کامل باهاش . یعنی همون ویندوز 8 یا 10 که دیدید رو تبلت سواره و همه کار هم میشه باهاش کرد مثل لپتاپ ولی خب ضعیف تره . هر چی هم قیمت پایین تر بیاد ضعیف تر میشه و سوییچ کردن بین برنامه ها و لود برنامه ها بدتر میشه

اع اع اع Laie_70 Dash2 Dash2 Dash2 Dash2 Dash2 الان اینهمه تایپ کردم فهمیدم گفتید تبلت اندرویدی میخواید نه ویندوزی . Laugh1 Laugh1 Laugh1 مشکلی نداره تمامی توضیحات بالا هم میشه اطلاعات عمومیتون. Empathy

آیا میشه فایلهای office یا pdf رو بین لپ تاب و تبلتم جابجا کنم و اگر تو یکیش فایل رو ایجاد کردم تو اون یکی ادیت بکنم یا نه؟ (حداقل هر روز لپ تابم رو نبرم و وقتی نیاز به نرم افزارهای تخصصی داشتم ببرمش)

ببینید قبل اینکه این قسمتو پاسخ بدم باید بگم شما با گوشی ساده اندرویدی میتونید این چیزایی که گفتید رو انجام بدید یعنی الان پی دی اف رو میشه ساخت و ادیت کرد تو هر گوشی ! میشه عرضم به حضورتون که ورد ساخت و حتی پاورپوینت ! میشه وب گردی کرد. الان اندروید تقریبا هر چیزی که واسه دسکتاپ(ویندوز) ساخته شده رو میتونه ساپورت کنه و براش برنامه هست. لذا اگه قصدتون همین چیزاست تبلت یا گوشی اندرویدی کفایت میکنه.
اما در مورد جابه جایی ! شما تمامی اطلاعاتت رو مثلا از گوشی یا تبلت به لپتاپ به 4 طریق میتونی جابه جا کنی

1.فایل های پی دی اف ، ورد ، و.....رو تو یه فضای ابری مثل گوگل درایو یا ... آپلود کنی با یه کلیک و هر جای دیگه ی دنیا باشی با یه کلیک بتونی مشاهده اش کنی (خواستید توضیح میدم)
2.تقریبا امروز تمامی فایل ها رو بین تمامی دستگاه ها به سادگی با وای فای انتقال میدن مثل زاپیا که برای ویندوزشم هست. مثل share anything , ishare ,و ده ها برنامه دیگه به سادگی هر چه تمام تر. (خواستید توضیح میدم)
3.میشه با استفاده از es file explorer بتونید با یه کلیک اگه وای فایتون وصل باشه بتونید داخل سیستمتون بشید و فایل هارو انتقال و جابه جا کنید. (خواستید توضیح میدم)
4.اکثر تبلت ها و گوشی ها از قابلیت otg پشتیبانی میکنن یعنی منظور تمامی اونها فلش میخورن . کمتر گوشی هست فلش نخوره. یعنی شما فلش رو با یه رابط 1500 تومنی میتونی وصل کنی گوشیت و فایل هارو توش بریزی (خواستید توضیح میدم)

تبلت اندرویدی اما فرمودین دو سه مدل لننوو یوگا هستش که خب استند دارن و میتونید باهاشون راحت کار بکنید.قدرت های معمولی دارن. کلا تبلت های اندرویدی زیر یک میلیون قدرت های معمولی دارن و ارزش خرید بالای اصلا ندارن. یه گوشی مناسب با صفحه بزرگ رو من حداقل ارجح تر میدونم به خرید تبلت اما چون میفرمایین کارهاتون محدود به پی دی اف و وبگردی و تحقیق این چیزاست تبلت پاسخگووتون هست ولی باید تبلتی باشه که حداقل 2 گیگ رم داشته باشه و بعد خرید میخواید براتون تشریح کنم که همون روز اول روت(هک ) کنید تبلت رو و برنامه های غیر ضرروری رو ببندید و تو حالت فریز ببرینش و چندین کار دیگه هم انجام بدین تا فوق العاده سریعتر بشه ! فوق العاده ! (خواستید توضیح میدم)( یه نکته هم بگم اگه خواستید بهتون توضیح میدم چطوری هکش کنید که بتونید بعدش فونت های عادی رو بریزید توش مثل کامپیوتر و تو ورد ازش استفاده کنید. نمیدونم هر چی که فکر کنید مثلا قوی ترین دیکشنری دنیا یا همون blue dict نسخه پولیشو چطور نصب کنید. برنامه های خوب پولی رو چطور رایگان کنید و .....) (خواستید توضیح میدم)

آیا خیلی مهمه واسه تایپ کیبورد داشته باشه؟ و مهمتر اینکه آیا باید حتما به دنبال پشتیبانی از زبان فارسی باشم یا به طور روتین همگی دارن

درود دوست عزیزم ! تبلت ها کیبورد ندارن یعنی کیبورد اختصاصی برای یک سری از نوت ها و تبلت های بالای 1 2 میلیون تمونه و به شدت گرون.مثلا من کیبورد سرفیس خودم رو تقریبا 500 پول دادم خریدم. اما راه حل چیه ؟ اگه تبلت شما یا گوشی فرقی نداره از otg ساپورت کنه میشه بهش همون کیبورد خونتون رو ( کیبورد سیستم خونه رو ) بهش وصل کنید و تایپ کنید. ولی سخت نگیرید. معمولا بعد خرید تبلت اینقد سرعت تایپ ادم بالا میره نیازی نیست مگه اینکه ورد زیاد تایپ کنید که خب راه حل رو گفتم.

زبان فارسی رو دیفالت تمامی تبلت های دنیا ساپورت میکنن نگرانی نداشته باشید.

اینکه چی بگیرید و چه چیز هایی براتون مهم باشه هم یه مقوله جداست که اگه دوست داشتید توضیح میدم یه چی متناسب با کارتون بگیرید.

راستی اقا/خانم capra1 من چند تا سوال از ارشد ساخت بپرسم ؟! Empathy Empathy
فعلا بدرود.

پاسخ

درود دوست عزیز
سپاس از پاسخگویی کاملتون.
بله ساخت و تولید.
من هم میخواستم یه تبلت هیبریدی بگیرم که گرون بود؛ مثلا همین سیرفیس. اما به نظرم ایسر one10 یا switch10 قمت کمتر از یه تومن هست و البته یه i-life zed book هم هست که قیمتش کمتره.(اگر یه نگاهی تو نت بندازید ممنون میشم تو دیجی کالا که خوب ازشون میگفتن کاربرا؛ فقط شاید چون شما سیرفیس دارید از برندهاش خوشتون نیاد اما بی تعصب ببینید )
میشه صحبتهای شما رو این طور خلاصه کنم که: بهتره یه تبلت هیبریدی که سیستم عاملش هم اندرویده و هم ویندوزه. یه گوشی اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ. در آخر تبلتی که البته باید روتش هم بکنیم.
البته من اون طوری که شما گفتید نحیف نیستم!!!Smile بلکه دوست ندارم هرروز یه وزنه باخودم حمل کنم. و 700 یا 800 گرم اصلا برای حمل سنگین نیست و موقع کار کردن باهاش میشه خب روی یه میزی چیزی گذاشت و کار کرد؛ حداقل برای حمل 700 گرم کمتر از 2.5کیلو هست.شاید چون عادت داریم همیشه تبلت رو تو دستمون میگیریم ، برعکس لپ تاب که رو میزه، این طور به نظر میرسه.
همین تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟

شما فرمودید که:
کلا تبلت های اندرویدی زیر یک میلیون قدرت های معمولی دارن و ارزش خرید بالای اصلا ندارن. یه گوشی مناسب با صفحه بزرگ رو من حداقل ارجح تر میدونم به خرید تبلت اما چون میفرمایین کارهاتون محدود به پی دی اف و وبگردی و تحقیق این چیزاست تبلت پاسخگووتون هست

یعنی از چه نظر زیر 1 تومن ارزش نداره؟ اون وقت اگر گوشی زیر 1 تومن بگیرم ارزش داره؟البته من بدم نمیاد حالا که دارم یه سیستم جدید میگیرم دوربین خوبی هم داشته باشه یا سیمکارت بخوره؛ اما خب اگر قیمت زیاد متفاوت بشه خب میشه اول از سیمکارت و بعد از دوربین صرف نظر کرد.

یه سوال پیش اومد برام ممنون میشم پاسخ بدید گویا ویندوز 10 رو بعضی تبلتهای ویندوزی خوب کار نمیکنه درسته؟
باز هم سپاس بابت زحمتی که کشیدید و بسیار جزئی پاسخ دادید.

سوالی باشه و البته در حیطه دانسته های من در مورد ساخت و تولید، در خدممتون هستم.

ضمنا منظورم از جابجایی آفیس این بود که اگر درتبلتم ادیت کردم بتونم تو لپ تابم فایلش رو به راحتی باز کنم؛ همچنین خیلی مهمه که اگر مثلا به طور ارجینال آفیس 2016 نصبه روش، من بتونم براحتی مثل لپتابم 2010 رو نصب کنم چون واقعا مهمه که لپ تابم که 2010 هست اون رو باز کنه؛ خصوصا که الان تو دانشگاهها 2010 دارن آفیس.
حتما بتونه به پروژکتور وصل بشه که بتونم باهاش power point هارو اجرا کنم و رو پرده بندازم و مثلا کنفرانس بدم.
گارانتی خوبی داشته باشه.
این موارد برام خیلی مهمه؛ اگر محصول خاصی مد نظرتون هست لطفا معرفی کنید اشکال نداره از 800 بالاتر؛ تا یک تومن هم قبوله اما 1.5 رو هم میتونم یه کاری بکنم.
سپاس
موفق باشید

پاسخ

سلام
اگر دنبال تبلت با کیفیت هستین تبلت سامسونگ از همه بهتر هست از نظر دوربین قابلیت های سخت افزاری قویتر هستند مدل galaxy tab s از همش بهتر با قیمت مناسب هست.ویندوز فون قابلیت نصب نرم افزار های مثل کتیا و .....رو نداره نرم افزار خودش رو میگیره قابلیت خوندن pdf و word توی اندروید های جدید و حتی ویرایش word هم قرار داده شده .برای کاری که شما میخواید ساسمونگ تبلت با کیبورد نداره ولی همین کدل دارای کیبورد جداگانه هست اگر تو بازار ایران موجود باشه galaxy tab s2 .اگر واقعا میخواید بخرید پیشنهاد میدم تبلت زیر یک میلیون تومن نخرید کیفیتشون خوب نیست واقعا رضایتی توشون نیست.تا یک و پانصد واقعا تبلت های خوبی هست میتونید انتخاب کنید ولی زیر یک تومن واقعا تبلت خوبی نیست.گوشی ولی حدود 700 و 800 هزار زیاد هست.این دیگه بسته به نظر خودتون داره ولی کلا نظرات کاربران توی سایت های digikala.com , mobile.ir , gsm.ir رو بخونید از رضایت سایر کاربران متوجه خواهید شد کدام یک بهتر است و متناسب با کاری که شما میخواید .به نظر لنوو یک مدل یک وسیصدی مناسب با سیستم ویندوز فون داره که شما هم به اون علاقه داری پس نظرات کاربران و قابلیت ها و مشخصات و حتی توانایی ها و ضعف این تبلت ها رو در نظر بگیرید و اتخاب کنید اصولا تا جایی میدونم تبلت های asus خرابی زیاد دارند.
موفق باشید

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
(09-18-2016، 01:33 AM)capra1 نوشته است: درود دوست عزیز
بله ساخت و تولید.
من هم میخواستم یه تبلت هیبریدی بگیرم که گرون بود؛ مثلا همین سیرفیس. اما به نظرم ایسر one10 یا switch10 قمت کمتر از یه تومن هست و البته یه i-life zed book هم هست که قیمتش کمتره.(اگر یه نگاهی تو نت بندازید ممنون میشم تو دیجی کالا که خوب ازشون میگفتن کاربرا؛ فقط شاید چون شما سیرفیس دارید از برندهاش خوشتون نیاد اما بی تعصب ببینید )
میشه صحبتهای شما رو این طور خلاصه کنم که: بهتره یه تبلت هیبریدی که سیستم عاملش هم اندرویده و هم ویندوزه. یه گوشی اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ. در آخر تبلتی که البته باید روتش هم بکنیم.
البته من اون طوری که شما گفتید نحیف نیستم!!!Smile  بلکه دوست ندارم هرروز یه وزنه باخودم حمل کنم. و 700 یا 800 گرم اصلا برای حمل سنگین نیست و موقع کار کردن باهاش میشه خب روی یه میزی چیزی گذاشت و کار کرد؛ حداقل برای حمل 700 گرم کمتر از 2.5کیلو هست.شاید چون عادت داریم همیشه تبلت رو تو دستمون میگیریم ، برعکس لپ تاب که رو میزه، این طور به نظر میرسه.
همین  تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟

شما فرمودید که:
کلا تبلت های اندرویدی زیر یک میلیون قدرت های معمولی دارن و ارزش خرید بالای اصلا ندارن. یه گوشی مناسب با صفحه بزرگ رو من حداقل ارجح تر میدونم به خرید تبلت اما چون میفرمایین کارهاتون محدود به پی دی اف و وبگردی و تحقیق این چیزاست تبلت پاسخگووتون هست

یعنی از چه نظر زیر 1 تومن ارزش نداره؟ اون وقت اگر گوشی زیر 1 تومن بگیرم ارزش داره؟البته من بدم نمیاد حالا که دارم یه سیستم جدید میگیرم دوربین خوبی هم داشته باشه یا سیمکارت بخوره؛ اما خب اگر قیمت زیاد متفاوت بشه خب میشه اول از سیمکارت و بعد از دوربین صرف نظر کرد.

یه سوال پیش اومد برام ممنون میشم پاسخ بدید گویا ویندوز 10 رو بعضی تبلتهای ویندوزی خوب کار نمیکنه درسته؟

ضمنا منظورم از جابجایی آفیس این بود که اگر درتبلتم ادیت کردم بتونم تو لپ تابم فایلش رو به راحتی باز کنم؛ همچنین خیلی مهمه که اگر مثلا به طور ارجینال آفیس 2016 نصبه روش، من بتونم براحتی مثل لپتابم 2010 رو نصب کنم چون واقعا مهمه که لپ تابم که 2010 هست اون رو باز کنه؛ خصوصا که الان تو دانشگاهها 2010 دارن آفیس.
حتما بتونه به پروژکتور وصل بشه که بتونم باهاش power point هارو اجرا کنم و رو پرده بندازم و مثلا کنفرانس بدم.
گارانتی خوبی داشته باشه.
این موارد برام خیلی مهمه؛ اگر محصول خاصی مد نظرتون هست لطفا معرفی کنید اشکال نداره از 800 بالاتر؛ تا یک تومن هم قبوله اما 1.5 رو هم میتونم یه کاری بکنم.
سپاس
موفق باشید

اما به نظرم ایسر one10 یا switch10 قمت کمتر از یه تومن هست و البته یه i-life zed book هم هست که قیمتش کمتره.(اگر یه نگاهی تو نت بندازید ممنون میشم تو دیجی کالا که خوب ازشون میگفتن کاربرا؛ فقط شاید چون شما سیرفیس دارید از برندهاش خوشتون نیاد اما بی تعصب ببینید )

والا من میگم زیاد با تبلت های زیر یک میلیون تومن موافق نیستم دلیلشم هم تو پست قبلی گفتم اما چون کارتون رو راه می اندازه لذا خیلی سخت نگیرید و هر چی بگیرید (اگر منوط به این باشه که کارتون شامل ورد و پی دی اف و وبگردی و...) هست مشکلی نداره و هر چی گرفتید کار راه انداز هست.
بهرحال من کاری ندارم باز تصمیم خودتونه ولی این دو مدلی که فرمودید رو با همدیگه باهم مقایسه میکنیم.
i life zed book چیه !!! یه محصول بی نام و نشان که فقط در ایران عرضه میشه !!!!!!!!پس اصلا حتی نگاه هم نمیکنم چون معلومه چیه !
ببینید مشخصات خیلی براتون مهم نباشه هر چند که مثلا خود رم و سی پی یو رو چند تا شرکت مختلف میزنن و باید بررسی بشن ، شما پشت پرده رو ببین.
ایا تبلت گارانتی داره؟ گیرم خراب شد و گارانتی قبول نکرد ایا خودم میتونم تعمیر کنم؟(با استفاده از انجمن xda-developer)ایا برای این محصول اپدیت میاد؟ ایا اپدیت محصول قطع شد براش رام میاد؟(رام ها رو معمولا برای محصولات پر طرفدار یک سری از کوکر ها که قبلا خود من هم انجام میدادم مثلا میان اندروید جدید رو به طور غیر رسمی برای اون گوشی عرضه میکنن) و......... ده ها فاکتور دیگه که همه اینا منوط به این هست که از یک شرکت معتبر تبلت بیاد بیرون.
بعله الان تو گوشی های هوشمند شیائومی خفن ترین سخت افزار رو با قیمت مفت (جای 2 3 میلیون میده 1 میلیون ) میده بیرون! ولی ایا کوچکترین چیزی بشه کجا میشه مراجعه کرد برای تعمیر؟!اصن گرانتی نداره !!

لذا اسم ها عجیب غریب رو و شرکت های بی نام و نشان رو دورشو خط بکشید !
اما در مورد ایسر محصول switch 10 خودش چند مدل مختلف داره ! از حافظه 64 گیگی داخلیش و مدل های E و.... که من نمیدونم کدومش مد نظرتونه که راهنمایی کنم .
-------------------------
خیر متاسفم که بد گفتم ! من اصلا نگفتم تبلت هیبریدی خوبه و پیشنهاد هم نمیکنم . فعلا به تکامل نرسیدن و مشکلات زیادی دارن اما مابقی جملتون درسته
گوشی اندرویدی با صفحه بزرگ ارجحیت داره بر تبلت ! میگم این حالت جنرال هست ! حالت خاص شما مشکلی نداره تبلت بگیرید.

بله روت کردن از واجبات بسیار بسیار مهمه! بخصوص برای تبلت های ارزان که بسیار افزایش بازدهی نیازمند این قضیه هستند.
-------------------------------------------
البته من اون طوری که شما گفتید نحیف نیستم!!!Smile بلکه دوست ندارم هرروز یه وزنه باخودم حمل کنم. و 700 یا 800 گرم اصلا برای حمل سنگین نیست و موقع کار کردن باهاش میشه خب روی یه میزی چیزی گذاشت و کار کرد؛ حداقل برای حمل 700 گرم کمتر از 2.5کیلو هست.شاید چون عادت داریم همیشه تبلت رو تو دستمون میگیریم ، برعکس لپ تاب که رو میزه، این طور به نظر میرسه.

اولا من شرمندم قضاوت کردم. کلا میخوایم یه چیزی رو کلی بگم خیلی رک میگم.
700 800 گرم برای حمل سنگین هست باور بفرمایین. بخصوص شما که قراره تایپ زیاد بکنی و مجبور میشی گاها با یک دست هم کار کنید.
زمانی میشه تبلت رو رو میز گذاشت که استند داشته باشه در غیر اینصورت شما چطور میخوای صاف بزاریش؟ ببین چیزی که دقت نکردید اینه که چه رو میز بزارید چه تو دست چه...این زاویه صفحه نمایش هست که کل ارزش تبلت رو مشخص میکنه در اون لحظه . شما تبلتی غول میگیرید اما زاویه صفحه نمایشش خوب نیست و تکنولوژی صفحه HD و ال ای دی ای پی اس هست خب معلومه فوق العاده ممکنه اذیت بشید مگه خلافش ثابت بشه که نیازمند بررسیه.
بعله یک سری از تبلت ها که کیبورد دارن معمولا استند هم میشه یا جداگونه دارن تبلت هاش.
------------------------------------------------------
ن تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟

من اصلا نگفتم خوب نیست.میگم ارزش خرید پایینی داره. اتفاقا اینی که گفتم جزو خوباست.
باتری 6000 میلی امپر ساعت که بیش از 7 8 ساعت کارایی داره که خب از این دو مدلی که گفتید (همه نسخه هاش)قوی تره
پردازنده اش 64 بیتی و بسیار جدیدتره و از این دو مدلی که گفتید قویتره
و..........

منتها مشکل رمه ! رم 2 گیگابایت اگه بهینه نشده باشه و رم کمی بده بسیار اذیت میکنه.

ببینید یک نکته بگم یادتون بمونه ! ویندوز 10 اگه نسخه درستش نصب باشه از نسخه 8.1 خیلی بهتر عمل میکنه و نیاز به مدیریت منابع کمتری داره لذا سریعتره
این تبلت هایی که فرمودید و مدلی من هم گفتم فک کنم همشون ویندوز 8 روشون نصبه و این خوب نیست.
اولا ویندوز 10 بسیار بسیار با صفحه نمایش های لمسی بهینه تره حتی الان که دارم تایپ میکنم با صفحه نمایشی لمسی هست دارم خدمتتون میگم و فوق العاده دقیق تره و مشکل کمتری ایجاد میکنه.
ضمنا تشخیص قلمشم بهتره و امکانات شخصی سازی فوق العاده بهتری داره
اینکه میگم نسخه بهتری نصب شده باشه منظور اینه حتما باید نسخه home رو تبلت نصب باشه چون عملکرد رو وحشتناک افزایش میده! اصلا خنده داره بخوایم home رو با pro یا enterprise مقایسه کنیم. ( سیستم های دانشگاه ها اگه دقت کنید میبینید سخت افزار در حد شتر ، ولی عملکرد اباکوسو جر میده! همش سر همین نسخه home basic هست و البته یکم بهینه سازی)

والا حرفتون اشتباه نیست روی یکسری مدل های قدیمی بد کار میکنه.کلا پیشنهاد میشه سعی کنید محصولی رو بخرید که فوق العاده بروز باشه که از اخرین اپدیت های نرم افزاری و سخت افزاری بهره مند شده باشه حتی اگر ضعیف تر باشه در ظاهر چون پردازند ها هر چه جلوتر میریم خیلی بهینه تر عمل میکنند.اینم بحث گسترده ای داره خواستید میشکافمش.
-----------------------------------------------------------

زیر یک تومن ارزش نداره به این دلیل که محصول جزو محصولات low price for everyone یا همون میانرده ها یا همون محصولات ارزان قیمت برای همه قرار میگیره . چون در جریانید این حصولات یک میلیونی ما همون 200 300 دلاره که تو امریکا طرف پیتزافروشی کار کنه و ساعت 12 13 دلار بگیره میتونه یکی دو روزه اینو بخره.
پس حالا میشه گفت این محصول ارزان قیمته. خب چرا ؟ 1.صفحه نمایش های ارزان قیمت براق که برای چشم بهینه نشدند
2.رم های پایین 2گیگ
3.سی پی یو های snapdragon 400/651/652/612 و... که همگی قدرت نسبتا کمی دارند
4.شرکت های چینی و تایوانی که بدتر سی پی یو های intel atom
5.وزن زیاد
6.بدون قلم هوشمند
7.اپدیت !!!!!!!!!!!!هرگز !!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی هر چی بود همونه دیگه اپدیت اینا هرگز نمیاد
8.........صد ها دلیل دیگه
همه اینا باعث میشه که بگیم ارزش خرید نداره
چرا که مثلا گوشی ای مثل z3plus dual که 990 تومن هست ! رم 3 گیگابایت ، سخت افزار قدرتمند با سی پی یو snapdragon 810 ، دوربین 21 مگاپیکسلی ، گرافیک عالی و........
و وقتی کنار تبلت این قیمتی میزاری متوجه اش میشی.

شما اگه کارت اینترنتیه که باید حتما سیم کارت خور باشه تبلتت که بتونی وصل شی بهش وگرنه اگه به وای فای باشه که خب لپتاپ هست دیگه

ضمنا تبلت ها گرون ارزون ندارن همشون دوربین هاشون در حد و اندازه های گوشی هم قیمت خودشون نیستند و حتی پایینتر
---------------------------------------------------------

وظیقست ! زکات در راه دانش از برترین های کارهاست.
-------------------------------------------------

اینجارو خیلی مبهم حرف زدید.
رو اندروید ما افیس که مثلا فکر کنید 2010 یا 2016 یا ...نداریم ! کلا یه برنامه ورد و پاورپوینت و اکسل داریم که خب همه چی رو به فرمت .doc و .ppt و.. ذخیره میکنه طوری که از ورد 1998 تا 2016 همه رو باز میکنه.کلا امکانات ورد اصلی رو که هرگز نداره بیشتر امکانات همون بخش اول ورد / پاورپوینت مثل اندازه قلم و فونت و رنگ ها و.....رو داره این که فک کنی حاشیه بندازم نمیدونم فرمول نویسی کنم و این چیزارو کلا خط بکش تو اندروید.منظور ما یه چیز ساده بود.
اما اگه منظورتون در مورد تبلت ویندوزی اینا هستش که خب دقیقا مثل همون سیستمتون میمونه و خیلی پر واضحه .
اینکه بتونه به پروژکتور وصل بشه و کنفرانس بدید هم اولا یکسریاشون که نمیشه و باز هم دقیقتر بگم هرگز اینکارو نکنید با مشکلات بسیار عجیب غریبی روبه رو میشید.
-----------------------------------------------
گارانتی خوبی داشته باشه.
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ ببخشید یه لحظه فک کردم تو ایران زندگی نمیکنید. Laugh1
بریم بعدی که اصن در مورد این .....
------------------------------------------------

سپاس

والا محصول خاصی که مد نظرم نیست جز سرفیس ولی خب هر چی بیشتر پول بدید محصول بهتری میگیرید. شما خودت ببین ماکزیمم پولی که میخوای هزینه کنی چقدره من دو سه تا محصول میگم الان رنج شما که از 800 تا 1.5 هست یک میلیون دستگاه هست. Laugh1
----------------------------------------------------------------------

مرسی اینو پیام خصوصی میکنم

ضمنا از علی اقای عزیز و بزرگوار و دوست داشتنی هم مرسی که پاسخ دادن.
این علی اقا حرف نداره . 41

پاسخ

سپاس شده توسط capra1
(09-18-2016، 03:38 PM)mhbahrami نوشته است:
(09-18-2016، 01:33 AM)capra1 نوشته است: درود دوست عزیز
بله ساخت و تولید.
البته من اون طوری که شما گفتید نحیف نیستم!!!Smile  بلکه دوست ندارم هرروز یه وزنه باخودم حمل کنم. و 700 یا 800 گرم اصلا برای حمل سنگین نیست و موقع کار کردن باهاش میشه خب روی یه میزی چیزی گذاشت و کار کرد؛ حداقل برای حمل 700 گرم کمتر از 2.5کیلو هست.شاید چون عادت داریم همیشه تبلت رو تو دستمون میگیریم ، برعکس لپ تاب که رو میزه، این طور به نظر میرسه.
همین  تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟

شما فرمودید که:

گارانتی خوبی داشته باشه.
سپاس
موفق باشید

اما به نظرم ایسر one10 یا switch10 قمت کمتر از یه تومن هست و البته یه i-life zed book هم هست که قیمتش کمتره.(اگر یه نگاهی تو نت بندازید ممنون میشم تو دیجی کالا که خوب ازشون میگفتن کاربرا؛ فقط شاید چون شما سیرفیس دارید از برندهاش خوشتون نیاد اما بی تعصب ببینید )

والا من میگم زیاد با تبلت های زیر یک میلیون تومن موافق نیستم دلیلشم هم تو پست قبلی گفتم اما چون کارتون رو راه می اندازه لذا خیلی سخت نگیرید و هر چی بگیرید (اگر منوط به این باشه که کارتون شامل ورد و پی دی اف و وبگردی و...) هست مشکلی نداره و هر چی گرفتید کار راه انداز هست.
بهرحال من کاری ندارم باز تصمیم خودتونه ولی این دو مدلی که فرمودید رو با همدیگه باهم مقایسه میکنیم.
i life zed book چیه !!! یه محصول بی نام و نشان که فقط در ایران عرضه میشه !!!!!!!!پس اصلا حتی نگاه هم نمیکنم چون معلومه چیه !
ببینید مشخصات خیلی براتون مهم نباشه هر چند که مثلا خود رم و سی پی یو رو چند تا شرکت مختلف میزنن و باید بررسی بشن ، شما پشت پرده رو ببین.
ایا تبلت گارانتی داره؟ گیرم خراب شد و گارانتی قبول نکرد ایا خودم میتونم تعمیر کنم؟(با استفاده از انجمن xda-developer)ایا برای این محصول اپدیت میاد؟ ایا اپدیت محصول قطع شد براش رام میاد؟(رام ها رو معمولا برای محصولات پر طرفدار یک سری از کوکر ها که قبلا خود من هم انجام میدادم مثلا میان اندروید جدید رو به طور غیر رسمی برای اون گوشی عرضه میکنن) و......... ده ها فاکتور دیگه که همه اینا منوط به این هست که از یک شرکت معتبر تبلت بیاد بیرون.
بعله الان تو گوشی های هوشمند شیائومی خفن ترین سخت افزار رو با قیمت مفت (جای 2 3 میلیون میده 1 میلیون ) میده بیرون! ولی ایا کوچکترین چیزی بشه کجا میشه مراجعه کرد برای تعمیر؟!اصن گرانتی نداره !!

لذا اسم ها عجیب غریب رو و شرکت های بی نام و نشان رو دورشو خط بکشید !
اما در مورد ایسر محصول switch 10 خودش چند مدل مختلف داره ! از حافظه 64 گیگی داخلیش و مدل های E و.... که من نمیدونم کدومش مد نظرتونه که راهنمایی کنم .
-------------------------
خیر متاسفم که بد گفتم ! من اصلا نگفتم تبلت هیبریدی خوبه و پیشنهاد هم نمیکنم . فعلا به تکامل نرسیدن و مشکلات زیادی دارن اما مابقی جملتون درسته
گوشی اندرویدی با صفحه بزرگ ارجحیت داره بر تبلت ! میگم این حالت جنرال هست ! حالت خاص شما مشکلی نداره تبلت بگیرید.

بله روت کردن از واجبات بسیار بسیار مهمه! بخصوص برای تبلت های ارزان که بسیار افزایش بازدهی نیازمند این قضیه هستند.
-------------------------------------------

اولا من شرمندم قضاوت کردم. کلا میخوایم یه چیزی رو کلی بگم خیلی رک میگم.
700 800 گرم برای حمل سنگین هست باور بفرمایین. بخصوص شما که قراره تایپ زیاد بکنی و مجبور میشی گاها با یک دست هم کار کنید.
زمانی میشه تبلت رو رو میز گذاشت که استند داشته باشه در غیر اینصورت شما چطور میخوای صاف بزاریش؟ ببین چیزی که دقت نکردید اینه که چه رو میز بزارید چه تو دست چه...این زاویه صفحه نمایش هست که کل ارزش تبلت رو مشخص میکنه در اون لحظه . شما تبلتی غول میگیرید اما زاویه صفحه نمایشش خوب نیست و تکنولوژی صفحه HD و ال ای دی ای پی اس هست  خب معلومه فوق العاده ممکنه  اذیت بشید مگه خلافش ثابت بشه که نیازمند بررسیه.
بعله یک سری از تبلت ها که کیبورد دارن معمولا استند هم میشه یا جداگونه دارن تبلت هاش.
------------------------------------------------------
ن  تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟

من اصلا نگفتم خوب نیست.میگم ارزش خرید پایینی داره. اتفاقا اینی که گفتم جزو خوباست.
باتری 6000 میلی امپر ساعت که بیش از 7 8 ساعت کارایی داره که خب از این دو مدلی که گفتید (همه نسخه هاش)قوی تره
پردازنده اش 64 بیتی و بسیار جدیدتره و از این دو مدلی که گفتید قویتره
و..........

منتها مشکل رمه ! رم 2 گیگابایت اگه بهینه نشده باشه و رم کمی بده بسیار اذیت میکنه.

ببینید یک نکته بگم یادتون بمونه ! ویندوز 10 اگه نسخه درستش نصب باشه از نسخه 8.1 خیلی بهتر عمل میکنه  و نیاز به مدیریت منابع کمتری داره لذا سریعتره
این تبلت هایی که فرمودید و مدلی من هم گفتم فک کنم همشون ویندوز 8 روشون نصبه و این خوب نیست.
اولا ویندوز 10 بسیار بسیار با صفحه نمایش های لمسی بهینه تره حتی الان که دارم تایپ میکنم با صفحه نمایشی لمسی هست دارم خدمتتون میگم و فوق العاده دقیق تره و مشکل کمتری ایجاد میکنه.
ضمنا تشخیص قلمشم بهتره و امکانات شخصی سازی فوق العاده بهتری داره
اینکه میگم نسخه بهتری نصب شده باشه منظور اینه حتما باید نسخه home رو تبلت نصب باشه چون عملکرد رو وحشتناک افزایش میده! اصلا خنده داره بخوایم home رو با pro یا enterprise مقایسه کنیم. ( سیستم های دانشگاه ها اگه دقت کنید میبینید سخت افزار در حد شتر ، ولی عملکرد اباکوسو جر میده! همش سر همین نسخه home basic هست و البته یکم بهینه سازی)

والا حرفتون اشتباه نیست روی یکسری مدل های قدیمی بد کار میکنه.کلا پیشنهاد میشه سعی کنید محصولی رو بخرید که فوق العاده بروز باشه که از اخرین اپدیت های نرم افزاری و سخت افزاری بهره مند شده باشه حتی اگر ضعیف تر باشه در ظاهر چون پردازند ها هر چه جلوتر میریم خیلی بهینه تر عمل میکنند.اینم بحث گسترده ای داره خواستید میشکافمش.
-----------------------------------------------------------

زیر یک تومن ارزش نداره به این دلیل که محصول جزو محصولات low price for everyone یا همون میانرده ها یا همون محصولات ارزان قیمت برای همه قرار میگیره . چون در جریانید این حصولات یک میلیونی ما همون 200 300 دلاره که تو امریکا طرف پیتزافروشی کار کنه و ساعت 12 13 دلار بگیره میتونه یکی دو روزه اینو بخره.
پس حالا میشه گفت این محصول ارزان قیمته. خب چرا ؟ 1.صفحه نمایش های ارزان قیمت براق که برای چشم بهینه نشدند
2.رم های پایین 2گیگ
3.سی پی یو های snapdragon 400/651/652/612 و... که همگی قدرت نسبتا کمی دارند
4.شرکت های چینی و تایوانی که بدتر سی پی یو های intel atom
5.وزن زیاد
6.بدون قلم هوشمند
7.اپدیت !!!!!!!!!!!!هرگز !!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی هر چی بود همونه دیگه اپدیت اینا هرگز نمیاد
8.........صد ها دلیل دیگه
همه اینا باعث میشه که بگیم ارزش خرید نداره
چرا که مثلا گوشی ای مثل z3plus dual که 990 تومن هست ! رم 3 گیگابایت ، سخت افزار قدرتمند با سی پی یو snapdragon 810 ، دوربین 21 مگاپیکسلی ، گرافیک عالی و........
و وقتی کنار تبلت این قیمتی میزاری متوجه اش میشی.

شما اگه کارت اینترنتیه که باید حتما سیم کارت خور باشه تبلتت که بتونی وصل شی بهش وگرنه اگه به وای فای باشه که خب لپتاپ هست دیگه

ضمنا تبلت ها گرون ارزون ندارن همشون دوربین هاشون در حد و اندازه های گوشی هم قیمت خودشون نیستند و حتی پایینتر
---------------------------------------------------------

وظیقست ! زکات در راه دانش از برترین های کارهاست.
-------------------------------------------------

اینجارو خیلی مبهم حرف زدید.
رو اندروید ما افیس که مثلا فکر کنید 2010 یا 2016 یا ...نداریم ! کلا یه برنامه ورد و پاورپوینت و اکسل داریم که خب همه چی رو به فرمت .doc و .ppt و.. ذخیره میکنه طوری که از ورد 1998 تا 2016 همه رو باز میکنه.کلا امکانات ورد اصلی رو که هرگز نداره بیشتر امکانات همون بخش اول ورد / پاورپوینت مثل اندازه قلم و فونت و رنگ ها و.....رو داره این که فک کنی حاشیه بندازم نمیدونم فرمول نویسی کنم و این چیزارو کلا خط بکش تو اندروید.منظور ما یه چیز ساده بود.
اما اگه منظورتون در مورد تبلت ویندوزی اینا هستش که خب دقیقا مثل همون سیستمتون میمونه و خیلی پر واضحه .
اینکه بتونه به پروژکتور وصل بشه و کنفرانس بدید هم اولا یکسریاشون که نمیشه و باز هم دقیقتر بگم هرگز اینکارو نکنید با مشکلات بسیار عجیب غریبی روبه رو میشید.
-----------------------------------------------
گارانتی خوبی داشته باشه.
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ ببخشید یه لحظه فک کردم تو ایران زندگی نمیکنید.  Laugh1
بریم بعدی که اصن در مورد این .....
------------------------------------------------

سپاس

والا محصول خاصی که مد نظرم نیست جز سرفیس ولی خب هر چی بیشتر پول بدید محصول بهتری میگیرید. شما خودت ببین ماکزیمم پولی که میخوای هزینه کنی چقدره من دو سه تا محصول میگم الان رنج شما که از 800 تا 1.5 هست یک میلیون دستگاه هست.  Laugh1
----------------------------------------------------------------------

مرسی اینو پیام خصوصی میکنم

ضمنا از علی اقای عزیز و بزرگوار و دوست داشتنی هم مرسی که پاسخ دادن.
این علی اقا حرف نداره .  41

درود
سپاس فراوان. واقعا شما زدید رو دست من تو کامنت نوشتنهای طولانی.آفرین.
700 800 گرم برای حمل سنگینه؟!! معموله شما خیلی وضع مالی عالی دارید(البته از سیرفیس هم معلومه) و لپ تاب 2.5 کیلویی حمل نکردید. که با کل کتابها و جزوات و بقیه ادوات کارم دیگه کمه کمش 8 9 کیلویی رو با یک دستم حمل میکنم که هرکی میگیره دستش میگه موندم چه طور هنوز زنده ای(بدبختی تو مقطع بالا کوله پشتی هم نمیشه برداشت چون هیشکی تحویلت نمیگیره Dash2 )

فقط من نمیدونم حالا که گوشی اندرویدی از تبلت هم قیمتش بهتره و از طرفی با تبلت نمیشه کاری بالاتری از وبگردی و خوندن کتاب کرد(حتی اگه خیلی گرون باشه) اصلا تبلت به چه دردی میخوره؟ واسه چی میخرنش؟آیا گیم رو میشه باهاش بهتر کار کرد؟ که فکر نمیکنم.

من اصلا نگفتم تبلت هیبریدی خوبه و پیشنهاد هم نمیکنم!!!! مگه سیرفیس هیبریدی نیست؟

با این تفاسیر من  از خرید تبلت منصرف شدم. و میرم تا بیشتر بررسی کنم محصولات مختلف رو؛
گوشی بگیرم بهتره.(همین دیگه فقط در مورد تفاوت محل کار گوشی و تبلت یه توضیحی بدید وضعیتم روشن میشه )

نظرتون در مورد نت بوکها چیه؟
سپاس.
موفق باشید

(09-18-2016، 11:34 AM)manu @li نوشته است: سلام
اگر دنبال تبلت با کیفیت هستین تبلت سامسونگ از همه بهتر هست از نظر دوربین قابلیت های سخت افزاری قویتر هستند مدل galaxy tab s از همش بهتر با قیمت مناسب هست.ویندوز فون قابلیت نصب نرم افزار های مثل کتیا و .....رو نداره نرم افزار خودش رو میگیره قابلیت خوندن pdf و word توی اندروید های جدید و حتی ویرایش word هم قرار داده شده .برای کاری که شما میخواید ساسمونگ تبلت با کیبورد نداره  ولی همین کدل دارای کیبورد جداگانه هست اگر تو بازار ایران موجود باشه galaxy tab s2 .اگر واقعا میخواید بخرید پیشنهاد میدم تبلت زیر یک میلیون تومن نخرید کیفیتشون خوب نیست واقعا رضایتی توشون نیست.تا یک و پانصد واقعا تبلت های خوبی هست میتونید انتخاب کنید ولی زیر یک تومن واقعا تبلت خوبی نیست.گوشی ولی حدود 700 و 800 هزار زیاد هست.این دیگه بسته به نظر خودتون داره ولی کلا نظرات کاربران توی سایت های digikala.com , mobile.ir , gsm.ir  رو بخونید از رضایت سایر کاربران متوجه خواهید شد کدام یک بهتر است و متناسب با کاری که شما میخواید .به نظر لنوو یک مدل یک وسیصدی مناسب با سیستم ویندوز فون داره که شما هم به اون علاقه داری پس نظرات کاربران و قابلیت ها و مشخصات و حتی توانایی ها و ضعف این تبلت ها رو در نظر بگیرید و اتخاب کنید اصولا تا جایی میدونم تبلت های asus خرابی زیاد  دارند.
موفق باشید
درود بر شما
بسیار سپاس از پاسخ مختصر و مفید شما.
با این حساب گوشی بهتره و همون کار رو هم انجام میده. فقط باید صفحه نمایش بزرگ بگیرم حداقل 8 اینچی .
اینکه میگید تبلت 1.5 به بالا خوبه؛ خب نت بوک هم داریم تو این رده قیمت خب ویندوزی هم هست و تایپ باهاش راحتتر. درست میگم؟
موید باشید

پاسخ

زنده باشین. نه والا ما به شما نمیرسیم. Laugh1 Laugh1 Laugh1

نه بابا وضع مالی خوب کجا بود بدبختیم .اگه داشتم که الان اینجا نبودم. Dash2 Dash2 Dash2

والا تبلت فروشش همینطور هر ساله داره به شدت افت میکنه ! جز محصولات خوش ساخت اپل مثل ایپد که خودم عاشقشم واقعا سریع و روونه و البته سری های نوت سامسونگ خیلی قدرتمند و کارآمده. من دوستم داره عالیه . خودمم خیلی تو طلبشم. قلمش کولاکه. خوش ساخته. سنسوراش عالین و .....

اتفاقا برعکس حرفاتون تبلت های گرون قیمت فوق العاده قوی هستند و هیچ چیزی کم ندارند.
ببین ملاک قدرت فعلا بر اساس پنجمارک ها هستش. مثلا شما میگی اقا تبلت فلان قیمتش 800000 هزار تومنه ، پنجمارک انتوتوش 30000 هست (یه عدد هست که براساس رم سی پی گرافیک و ....تعلف میگیره ) اما گوشی مثلا زد تری پلاس یا نوت 4 پنجارکش حدود 60000 میشه و نشون از قدرت دو برابری داره در صورتی که قیمتش مثلا 100 200 تومن فرقشه با تبلته.

ببینید من توضیحات بالارو خیلی سعی کردم واضح بدم. تبلت بد نیست. حتی گفتم تو مورد شما تبلت خیلی شاید کمکتون هم بکنه.
این نیاز هست که کالا رو توجیه میکنه. شما نیازت اون هست خب اوکیه چه اشکالی داره . ولی تو حالت جنرال که مردم کمتر سراغ تبلت میرن. شما که وضعت جنرال نیست برای کار خاصی میخواید.

واسه گیم هم فوق العاده ترین چیز دنیا همین تبلت هست. الان مدیا پد های هواووی با قیمت 900 800 هزار تومن و کمی بیشتر سخت افزاری عالی رو تو تبلت دارن و مشخصات خوبی رو دارن و سایز مناسب و جنس بدنه و ...عالی دارن و البته قدرتشون هم بد نیست و بسیار هم روون هستند و خوراک بازی هستند.تعجب کردم چطور از حرف های بالا استنباط کردین تبلت بده یا ضعیفه یا خوب نیست ! گفتیم در شرایط یکسان نسبت به موبایل در یک قیمت ارزش خرید پایین تری دارند ( نسبتا زیاد) همینو بس!

لذا راحت صرف نظر نکنید از ایده اتون و اگه فک میکنید هنوز تبلت مناسب تره روش چشم پوشی نکنید.

سرفیس کی گفته هیبریدیه؟ Cray سرفیس میشه روش مثل کامپیوتر اندروید سوار کرد ولی بوت جداگانه اندروید نداره ! سرفیس همون لپتاپی قدرتمند در قامت یک تبلت هست.
بسیار هم عالی هست ولی قیمتش تو ایران منطقی نیست هنوز .

نوت بوک ها ارزش خرید پایینی دارند. سی پی یو های سری ام که بسیار ضعیف هستند و عملا این محصول رو برای کسایی که پول اضافی دارند مشخص میکنه.
شما 1و5 میدی نوت بوک میگیری با پردازنده ضعیف کره ام یا همون پردازند ه های موبایلی در صورتی که با یک میلیون و نیم من برای دوستم لنوو لپتاپ گرفتم core i 5 نسل پنج ، رم 6 ، گرافیک 2 که تا 3 هم شر میشه ، و......

با این تفاسیر من از خرید تبلت منصرف شدم. و میرم تا بیشتر بررسی کنم محصولات مختلف رو؛
گوشی بگیرم بهتره.(همین دیگه فقط در مورد تفاوت محل کار گوشی و تبلت یه توضیحی بدید وضعیتم روشن میشه )

والا تو بالا خدمتتون توضیح دادم تبلت رو به همین راحتی منصرف نشید. گفتم خدمتتون در قیمت برابر ارزش خرید پایینی نسبت به گوشی دارند ولی فک کنید بده اینطور نیست.
ولی مزایاشم همون صفحه نمایش بزرگشه که کاربرد داره و غیر این حالا !! چی بگم باز توضیح دادم خیلی جامع تو پست قبلیم.

اما در مورد گوشی اگه احیانا جدی بودین تخصص اصلی منه ! کلی گوشی عوض کردم از زد اولترا زد دو نوت 3 نوت 4 سامسونگ اس 4 اس 5 ، هواوی جی 510 جی 610 جی 8 و...الانم نوت 5 که خب عوضش میکنم باز. تجربم تو اون زمینه فوق العاده غنی تر از تبلته. اگه احیانا هر رنج یا بازه قیمتی رو خواستید بررسی کنید بگید . من خود فن و عاشق گوشی ام.

ولی میگم باز خیلی راحت منصرف نشید. نیاز نیاز نیاز نیاز رو بررسی کنید.

تا علی اقای عزیز بیاد من جای ایشون هم بگم که گوشی که 8 اینچی ندارم دکتر ! 8 اینچ که همون تبلته
بزرگترین گوشی رو من داشتم خدابیامرز تانک بود. زد اولترا داشتم که 6.4 اینچ بود و دانشگاه ملقب بود به " قابلمه چیه دست گرفتی"و " از این بزرگتر نبود دیگه" خخخ.
ولی جدا از شوخی قدرت فوق العاده ای داشت و اگه نوشو پیدا کنید که نیست 700 800 تومنه. من پدرشو دراوردم خرابم نشد خودم با چاقو خواستم ببینم پشتش چطوریه که ضد ابه زدم باتری لیتیوم یونیشو ترکوندم . خخخ
تازه به این نمیگفتن گوشی میگن فبلت که میشه مرز بین گوشی و تبلت
بیش از 6 اینچ میشه فبلت البته یکسریا میگن بالای 5.7 اینچ میشه فبلت تا 7 اینچ .
7 اینچ به بالا میشه تبلت

حالا تو بالا توضیح دادم باز 2 2 4 تا کنید ببینید چی میخواید من بگم چه محصولی رو بگیرید ! اگه گوشی باشه هدف که خب تخصصمه کلا.
اگه تبلت هم بود که باز میتون راهنمایی های مفیدی بکنم.
-----------

ببخشید عذر میخوام سوالمم پیام خصوصی کردم هر وقت وقت داشتید پاسخ بدید ممنون میشم.

پاسخ

(09-18-2016، 11:00 PM)mhbahrami نوشته است: زنده باشین. نه والا ما به شما نمیرسیم.  Laugh1  Laugh1  Laugh1

نه بابا وضع مالی خوب کجا بود بدبختیم .اگه داشتم که الان اینجا نبودم.   Dash2  Dash2  Dash2

والا تبلت فروشش همینطور هر ساله داره به شدت افت میکنه ! جز محصولات خوش ساخت اپل مثل ایپد که خودم عاشقشم واقعا سریع و روونه و البته سری های نوت سامسونگ خیلی قدرتمند و کارآمده. من دوستم داره عالیه . خودمم خیلی تو طلبشم. قلمش کولاکه. خوش ساخته. سنسوراش عالین و .....

اتفاقا برعکس حرفاتون تبلت های گرون قیمت فوق العاده قوی هستند و هیچ چیزی کم ندارند.
ببین ملاک قدرت فعلا بر اساس پنجمارک ها هستش. مثلا شما میگی اقا تبلت فلان قیمتش 800000 هزار تومنه ، پنجمارک انتوتوش 30000 هست (یه عدد هست که براساس رم سی پی گرافیک و ....تعلف میگیره ) اما گوشی مثلا زد تری پلاس یا نوت 4 پنجارکش حدود 60000 میشه و نشون از قدرت دو برابری داره در صورتی که قیمتش مثلا 100 200 تومن فرقشه با تبلته.

ببینید من توضیحات بالارو خیلی سعی کردم واضح بدم. تبلت بد نیست. حتی گفتم تو مورد شما تبلت خیلی شاید کمکتون هم بکنه.
این نیاز هست که کالا رو توجیه میکنه. شما نیازت اون هست خب اوکیه چه اشکالی داره . ولی تو حالت جنرال که مردم کمتر سراغ تبلت میرن. شما که وضعت جنرال نیست برای کار خاصی میخواید.

واسه گیم هم فوق العاده ترین چیز دنیا همین تبلت هست. الان مدیا پد های هواووی با قیمت   900 800 هزار تومن  و کمی بیشتر سخت افزاری عالی رو تو تبلت دارن و مشخصات خوبی رو دارن و سایز مناسب و جنس بدنه و ...عالی دارن و البته قدرتشون هم بد نیست و بسیار هم روون هستند و خوراک بازی هستند.تعجب کردم چطور از حرف های بالا استنباط کردین تبلت بده یا ضعیفه یا خوب نیست ! گفتیم در شرایط یکسان نسبت به موبایل در یک قیمت ارزش خرید پایین تری دارند ( نسبتا زیاد) همینو بس!

لذا راحت صرف نظر نکنید از ایده اتون و اگه فک میکنید هنوز تبلت مناسب تره روش چشم پوشی نکنید.

سرفیس کی گفته هیبریدیه؟ Cray  سرفیس میشه روش مثل کامپیوتر اندروید سوار کرد ولی بوت جداگانه اندروید نداره ! سرفیس همون لپتاپی قدرتمند در قامت یک تبلت هست.
بسیار هم عالی هست ولی قیمتش تو ایران منطقی نیست هنوز .

نوت بوک ها ارزش خرید پایینی دارند. سی پی یو های سری ام که بسیار ضعیف هستند و عملا این محصول رو برای کسایی که پول اضافی دارند مشخص میکنه.
شما 1و5 میدی نوت بوک میگیری با پردازنده ضعیف کره ام یا همون پردازند ه های موبایلی در صورتی که با یک میلیون و نیم من برای دوستم لنوو لپتاپ گرفتم core i 5 نسل پنج ، رم 6 ، گرافیک 2 که تا 3 هم شر میشه ، و......

با این تفاسیر من  از خرید تبلت منصرف شدم. و میرم تا بیشتر بررسی کنم محصولات مختلف رو؛

والا تو بالا خدمتتون توضیح دادم تبلت رو به همین راحتی منصرف نشید. گفتم خدمتتون در قیمت برابر ارزش خرید پایینی نسبت به گوشی دارند ولی فک کنید بده اینطور نیست.
ولی مزایاشم همون صفحه نمایش بزرگشه که کاربرد داره و غیر این حالا !! چی بگم باز توضیح دادم خیلی جامع تو پست قبلیم.

اما در مورد گوشی اگه احیانا جدی بودین تخصص اصلی منه ! کلی گوشی عوض کردم از زد اولترا زد دو نوت 3 نوت 4 سامسونگ اس 4 اس 5 ،  هواوی جی 510 جی 610 جی 8 و...الانم نوت 5 که خب عوضش میکنم باز. تجربم تو اون زمینه فوق العاده غنی تر از تبلته. اگه احیانا هر رنج یا بازه قیمتی رو خواستید بررسی کنید بگید . من خود فن و عاشق گوشی ام.

ولی میگم باز خیلی راحت منصرف نشید. نیاز نیاز نیاز نیاز رو بررسی کنید.

تا علی اقای عزیز بیاد من جای ایشون هم بگم که گوشی که 8 اینچی ندارم دکتر ! 8 اینچ که همون تبلته
بزرگترین گوشی رو من داشتم خدابیامرز تانک بود. زد اولترا داشتم که 6.4 اینچ بود و دانشگاه ملقب بود به " قابلمه چیه دست گرفتی"و " از این بزرگتر نبود دیگه" خخخ.
ولی جدا از شوخی قدرت فوق العاده ای داشت و اگه نوشو پیدا کنید که نیست 700 800 تومنه. من پدرشو دراوردم خرابم نشد خودم با چاقو خواستم ببینم پشتش چطوریه که ضد ابه زدم باتری لیتیوم یونیشو ترکوندم . خخخ
تازه به این نمیگفتن گوشی میگن فبلت که میشه مرز بین گوشی و تبلت
بیش از 6 اینچ میشه فبلت البته یکسریا میگن بالای 5.7 اینچ میشه فبلت تا 7 اینچ .
7 اینچ به بالا میشه تبلت

حالا تو بالا توضیح دادم باز 2 2 4 تا کنید ببینید چی میخواید من بگم چه محصولی رو بگیرید ! اگه گوشی باشه هدف که خب تخصصمه کلا.
اگه تبلت هم بود که باز میتون راهنمایی های مفیدی بکنم.
-----------

ببخشید عذر میخوام سوالمم پیام خصوصی کردم هر وقت وقت داشتید پاسخ بدید ممنون میشم.

ولی مزایاشم همون صفحه نمایش بزرگشه که کاربرد داره و غیر این حالا !! چی بگم باز توضیح دادم خیلی جامع تو پست قبلیم

کپی پیست کنید خب. چون من که ندیدم.

آها پس سیرفیس هیبریدی نیست فکر کردم هم اندرویده و هم ویندوز.

بله اون فبلت هست درسته؛ از دوستان متخصص ترفندستان بهم گفت گوشی بگیر اما کمتر از 8 اینچ نباشه!! گفتم خب حتما اون بهتر میدونه.

خب شما کلا یه چند تا محصول پیشنهاد بدید. هم 800 تومن هم 1تومن و هم 1.5 تومن. از هرسه قیمت بهترینهاش رو ائم از گوشی و تبلت و حتی نت بوک؛ کلا هرچی فکر میکنید خوبه واسه کیس من؛ پیشنهاد بدید ببینیم چه جوریه.
سپاس
انشاالله که همیشه همینطور فعال باشید.

پاسخ

به عنوان کسی که 5 تا از محصولات سامسونگ رو داشتم
اکیدا پیشنهاد میکنم سراغ سری A تا J سامسونگ نرید و فقط پرچمدار های قدیمی یا جدیدش رو بگیرید.

نوت 4 رو تو رنج 1200 پیشنهاد میدم.هر کی هم گفت قدیمی شد براش اپدیت نمیاد بهش اهمیت ندید. چون اپدیت اندروید که میاد واسه سامسونگ معمولا با باگ فراوان همراه هست و هی اپدیت رفع باگ میده. ضمن اینکه دوولوپر ها کلی رام جدید براش میزنن. مشخصات عالی و قدرتمندی داره . منو تا 1 سال راضی نگه داشت.

تو 900 زد تری پلاس سونی رو پیشنهاد میدم. عالیه . البته یکم از 900 بیشتره . قدرتش از نوت 4 بیشتره ولی چرا ارزون تره چون کلا محصولات سونی به شدت ارزونن.
سخت افزای قوی داره که محصولات 1و5 میلیونی دارن. زد ابه . دوربین 21 داره . فقط یه سریا میگن داغ میکنه که البته بعد از اخرین اپدیتی که اومده کاملا رفع شده بود.
زد اولترا هم چون صفحه نمایش بزرگ دوس دارید حتی دست دومشم پیدا کنید 500 600 عالیه عالیه . سخت افزار خدایی داره و قدرتش گوشی های 1 میلیونی الان رو میگیرن.مثلا جی 8 هواووی بسیار پر فروشه و من داشتم یه بازه 3 ماهه . سنسور اثر انگشت داره . رم 3 گیگابایت . حافظه 32 . دو سیم . صفحه عالی. سایز بزرگ. ولی خب بازم لگ داشت و به زد اولترام نمیرسید. کلا گوشی هایی زیر 1 میلیون سخت افزار زیر snapdragon 800 دارن مثل snap 652/612/و...(جدیدیا)لذا پیشنهاد میشه گوشی قدیمی رو (کمی قدیمی) رو با افتخار بر گوشی های جدید و ضعیف ترجیح بدید.
گوشی 1.300 میلیونی هم زد فایو سونی خیلی عالیه . مشخصات دلنشینی داره و واقعا واقعا قویه.
1.5 هم اس 6 اج هست که بسیار خوبه و تمامی خبر های مبنی بر بد بودنش حرف مفته . (هر چی تا الان گفتم ریز نشدم کلی گفتم مثلا یکی میگه اس 6 اج رم نمیخوره باتریش قابل تعویض نیست ، ان اف سی نداره و .... در صورتی که چرت میگن رم نمیخوره چون حافظه داخلیش از نوع ufs 2 هست و سرعت نقل و انتقال اگه رم باشه میاد پایین.قاب پشتش قابل تعویض توسط کاربر نیست ولی خب بیرون با 2000 تومن با باکس همچین میکشن بیرون که کیف کنی. و .....)
اینا که میگم سر تجربه است نه صرفا نظرات سطحی

ببین کلا گوشی های پرچمدار خیلی خوبن.
ولی گفتید پیشنهاد برای من چی میدید . من میگم به حرف کسی گوشی ندید برید میت 8 هواووی رو بخرید. بهتون قول میدم تجربه ای باور نکردنی و ماورای لذت رو ببرید .
غول غول غول
این فیلم بررسیش از دیجی کالا
http://tv.digikala.com/Video/Review/Mobi...e_8_Review
هر چند که رفرنس گرفتن و حرف های دیجی کالا کلا فانی بیش نیست چون تخصصی خیلی نمیگه و میخواد محصول بفروشه ولی این گوشی تایید منم هست . عالیه جدا . من داداشم داره حرف نداره .
نکته ی منفی این گوشی نداره یعنی صفر واقعا.
یه پیشنهاد : کلا رو نظرات سایت ها خیلی مانوور ندید اگه چیزی رو خواستید باز بررسی کنید بزنید همون review galaxy note 5 یا... سایت های ایرانی که برای فروشن خب میخوان بفروشن و مابقی هم کمی البته خیلی کم با جانب داری در مورد محصولات حرف میزنند.

الجی و اچ تی سی رو کلا پیشنهاد نمیدم به دلایل خاصی.
اپل که عشقه ولی گرونه برای شما.
گوشی های مایکروسافت فاجعست برای شما. ( با دلیل )
سونی و هواووی و سامسونگ هم پرچمد ار هاشون عالین. میانرده مفت نمیارزه.

بدرود.

پاسخ

سپاس دوست عزیز.بسیار زحمت کشیدید و لطف کردید.
موفق باشید

1.میبخشید اگر وقت کردید دوست عزیز فقط نام چند مدل تبلت و نوت بوک و نت بوک هم پیشنهاد بدید. مثل همین هواووی جی 8 که پیشنهاد دادید.فقط چند مورد از سیستمهای پرقدرت که اصولا هم قیمت بالا هستند (که اصولا مورد رضایت شما این موارد هست) یه چند مورد هم از رده های با قیمت پایین پیشنهاد بدید.

آها درباره پردازنده ها
intel core i ها که خب از 3 5 و 7 داره و به ترتیب قدرت بیشتری دارن
اتمها
پنتیوم
celeron
2.ودیگه چی؟ هست.
3.برای یک نت بوک و نوت بوک بهترین پردازنده ای که میتونن داشته باشن چیه؟ آیا چیزی هست که حداقل core i 3 داشته باشه؟
4.و متوسط ترین پردازنده کدام است؛ یعنی مثلا celeron که دیگه منسوخ شده و بالاترین که شاید core i7 باشه(اگه نیست شما درستش رو بگید)، بین اینها کدوم هست؟(که بتونم بین کیفیت و هزینه یه بالانسی تو ذهنم داشته باشم)

انشاالله دیگه زحمت آخرم هستش.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پیشنهاد اسم شرکت seoface3 0 6,638 09-23-2021، 08:32 PM
آخرین ارسال: seoface3
Bug مهم لطفا همه بیان ببینن رای دادن به خلیج فارس Dash @li 4 1,609 02-13-2014، 07:53 PM
آخرین ارسال: Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast