امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال انتخاب پایان نامه ارشد ساخت و تولید؟!
سلام دوستان
بنده دانشجوی ارشد ساخت و تولید هستم. برای انتخاب پایان نامه خیلی دوست دارم در زمینه نظامی کار کنم به چند دلیل
اول اینکه مرز علم تو ایران دست نظام هست
دوم اینکه بسیار جذاب هستن و نوآوری جالبی دارن
سوم اینکه بعدا میشه یجورایی با این پایان نامه دست خودشو گرم کرد
و...

در کل با پایان نامه هایی مثل تحلیل ارتعاش ابزار یا تحلیل سایش چرخدنده فلان و... اصلا حال نمیکنم

دوستان میتونن کمک کنن بگن من چیکار کنم؟ کدوم سمت برم خوبه؟ اصلا دنبال کارای نظامی باشم یا نه؟
من با یه استادی صحبت کردم گفت که میتونی وارد این بحث ها بشی ولی زیاد به ساخت و تولید نمیاد و خیلی تئوری میشه...

واقعا سر در گم موندم من

اگه کمکم کنین ممنونتون میشم

مرسی

پاسخ

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
Smile

دوستان بحث شکست چطوره واسه پایان نامه ساختی؟

پاسخ

سلام
بحث شکست بیشتر مربوط ب مواد و ممکانیک جامدات و طراحی کاربردی هست.
اگر مثلا فرآیند ساختی باشه و شکست اون رو محاسبه کنین، بله خوب هست.
کلا از مباحث شکست ،خوردگی ، ترک ، خستگی و.... ک جامداتی و طراحی هستند توی
فرآیند های ساخت میشه استفاده کرد.
شما با استاد راهنماتون مشورت کنین ببینین ایشون نظرشون چی هست اصلا با اساتید صحبت کنین
سعی کنین حتما ی چیزی مدنظرتون باشه.ولی این مباحث بیشتر جامداتی هستند میتونین بردارین و خوب راحت هم هست چیز خاصی هم نداره زیاد هم کار شده باید چندین مقاله بخونین ببینین چی میخوان ک بتونین چیزی پیدا کنین کار نشده باشه یا پارامتر هایی کمتر کارشده یا تو ایرات کمتر کار شده از ش رو پیدا کنین، درس سمینار دقیقا همین مساله هست.
بگردید توی هر مبحثی میتونین چیزی پیدا کنین ک کار نشده باشه. مثلا فرآیند edm یا وایر کات و تاثیر آن بر شکست آلومینیوم 6000 ، این فقط ی مثال هست ،ولی کلا باید دنبال چیزی باشید ک کمتر کار شده مصلما آلومینیوم ب عنوان ی ماده استراتژیک این سال ها زیاد کار شده ، ولی مواد دیگه مثل تیتانیوم چون گرون هست کمتر کار شده ، بلاخره چیز های زیادی هست ک میشه از توش ی موضوع پیدا کرد،
تحلیل شکست روی مواد هدفمند با روش تولید پودر و....اگر مواد میخواین کار کنین باید استاد موادی پیدا کنین و کار کنین تا حل شه
و با استادا صحبت کنین ببینین نظر شون چیه هر استادی ی زمینه کار کرده بیشتر توی اون زمینه میخواد کار کنه اگر هم راه باشه زمینه های دیگه هم میتونین باهاشون کار کنین راه میان باز بسته ب استاد داره.
باید باهاشون صحبت کنین.
موقق باشید

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سلام خیلی ممنون بابت راهنماییتون
بعد دو سال این پیغام رو میذارم و خوشحالم که پایان نامه ای انتخاب کردم که هم بدردم خورد و هم مناسب بود هر چند سخت بود
توی زمینه شکست انجام دادم و حاصل اون سه تا مقاله آی اس آی و یه ثبت اختراع شد چون ساخت هم داشتم.
به هر حال ممنونم و امیدوارم بقیه دوستان هم موفق باشن
انشالله ماه دیگه دفاعم هست Smile

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
(09-30-2017، 08:08 PM)Ali.ka نوشته است: سلام خیلی ممنون بابت راهنماییتون
بعد دو سال این پیغام رو میذارم و خوشحالم که پایان نامه ای انتخاب کردم که هم بدردم خورد و هم مناسب بود هر چند سخت بود
توی زمینه شکست انجام دادم و حاصل اون سه تا مقاله آی اس آی و یه ثبت اختراع شد چون ساخت هم داشتم.
به هر حال ممنونم و امیدوارم بقیه دوستان هم موفق باشن
انشالله ماه دیگه دفاعم هست Smile

سلام
خیلی هم خوشحال شدیم. انشالله موفقیت های بیشتر داشته باشید. 41

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Information بحث علمی منابع کنکور دکتری مکانیک - ساخت و تولید Dash @li 1 23,995 06-19-2016، 01:37 AM
آخرین ارسال: sanjeshetakmili
  مشاوره در مورد منابع ارشد و ....از علی عزیز mhbahrami 3 10,257 06-19-2015، 12:20 PM
آخرین ارسال: Dash @li
Bug سر فصل دروس ارشد ساخت وتولید دانشگاه تربیت مدرس Dash @li 0 12,739 09-11-2012، 07:16 PM
Bug سر فصل دروس ساخت وتولید دکتری تربیت مدرس Dash @li 0 12,834 09-11-2012، 07:14 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast