امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
را هنمایی
با سلام.من امسال مکانیک اصفهان آوردم ..اگه میشه راهنمایی کنید چه جوری یه مهندس کار بلد بشم..می دونم که خیلی ازدروس تئوری دانشگاه هیچ کاربردی
تو صنعت ندارند.چه جوری میشه در کنار نمرات خوب با کار های عملی و صنعت آشنا بشم نه اینکه فقط یه مدرک داشته باشم بدون اینکه هیچ کاری ازم بر بیاد؟

پاسخ

(09-09-2015، 03:18 PM)mahdishooroki نوشته است: با سلام.من امسال مکانیک اصفهان آوردم ..اگه میشه راهنمایی کنید چه جوری یه مهندس کار بلد بشم..می دونم که خیلی ازدروس تئوری دانشگاه هیچ کاربردی
تو صنعت ندارند.چه جوری میشه در کنار نمرات خوب با کار های عملی و صنعت آشنا بشم نه اینکه فقط یه مدرک داشته باشم بدون اینکه هیچ کاری ازم بر بیاد؟

سلام دوست عزیز.با توجه به تجربه ای که بنده دارم به شما پیشنهاد می کنم تا ترم 4 فعلا نرم افزارهای طراحی مکانیکی رو خوب یاد بگیرید .حداقل یکی از نرم افزارا مثه سالیدورک رو عالی یاد بگیرید به طوری که پیچیده ترین قطعه هم به شما داده شد به راحتی بتوانید قطعه را طراحی کنید.از طرف دیگه روی زبان تخصصی تون کار کنید.برای این کار بهترین شیوه ،مطالعه ی کتابای درسی به صورت زبان اصلی و به مرور مطالعه ی گزارش کارها و مقالات انگلیسیه.از ترم 4 به بعد بایستی آرام آرام فیلد کاری خودتون رو برای آینده مشخص کنید.چون مکانیک وسعت بسیار زیادی داره.اگر قصد ورود به صنعت رو دارید به شما پیشنهاد می کنم درس کارآموزی رو هرچه سریع تر بردارید و ترم آخر نذارید و در زمان فراغت با مشخص کردن یک موضوع مثلا موضوع دستگاه های تزریق پلاستیک بعد از مطالعه ی خوب به کارخانه ها سر بزنید و خود را دانشجویی معرفی کنید که برای پروژه ی درسی آمده و به دنبال یادگیری است.از اینکه در محیط صنعتی مورد تحقیر و ضایع شدن واقع شوید نترسید چون شما هنوز دانشجویید و مهندس نیستید. دوره های فنی حرفه ای هم بسیار می تواند کارآمد باشد.دوره هایی مثه سی ان سی ،هیدرولیک و نیوماتیک و نرم افزارها .اما هرچه زودتر آینده ی خود را ترسیم کنید.بر اساس منطق و عقل نه بر اساس گفته ی دیگران.ادامه تحصیل می دهید،در صنعت وارد می شوید ، به شرکت های دانش بنیان می پیوندید و یا اصن تغییر رشته می دهید.پیشنهاد می کنم در ترم های 4 به بعد علایق خود را مشخص کنید و به آنها نمره دهید و از دوستان و خانواده خود نیز بخواهید در این زمینه ها به شما نمره دهند و بر اساس همان در انتهای دوران تحصیل بدون سردر گمی راه خود را به بهترین نحو انشاء الله انتخاب می کنید. 

موفق باشید.

پاسخ

سپاس شده توسط vahid ، Dash @li
(09-09-2015، 03:18 PM)mahdishooroki نوشته است: با سلام.من امسال مکانیک اصفهان آوردم ..اگه میشه راهنمایی کنید چه جوری یه مهندس کار بلد بشم..می دونم که خیلی ازدروس تئوری دانشگاه هیچ کاربردی
تو صنعت ندارند.چه جوری میشه در کنار نمرات خوب با کار های عملی و صنعت آشنا بشم نه اینکه فقط یه مدرک داشته باشم بدون اینکه هیچ کاری ازم بر بیاد
سلام دوست خوبم 
امیدوارم بتونی همه مراحل رو از ابتدا تا پایان با سلامت و موفقیت سپری کنی
جواب سوالت خیلی گشتردست ولی میتونم کمی از تجربم رو در اختیارت بذارم
ببین هدف اولت از اینکه بخوای ادامه تحصیل بدی اگه پز دادن و گرفتن مدرک باشه خوب فایده نداره ولی اگه هدفت یادگرفتن و افزایش سطح دانشت باشه و در نهایت داشتن شغل مناسب (که حتما همینطوره) باید بهت بگم رشته مکانیک یکی از بهترین رشته های فنی محوسب میشه و آینده درخشانی داره . اما اینا خودش شرط و شروطی هم داره
شما الان که وقتشه باید ابتدا سئی کنی تمام واحد های درسیت رو به نحو احسن بگذرونی چرا که بعد از دوران دانشگاهت خیلی بدردت میخوره. نکته بعد اینه که بازار کار امروز نمیگن معدلت چنده یا افرین چه خوب درس خوندی و این چرتو پرتا . بازار کار امروز میگه چی بلدی تو اصلا شاگرد تنبل کلاس باش وقتی کار بلد باشی جذبت اسونتره و بهت بیشتر اعتماد میکنن یه جورایی انگار سابقه کار داری و از هم دوره ای های خودت جلوتری. پیشنهاد من اینه در کنار تحصیلت دوره های آموزشی رو هم بگذرون البته دوره هایی که مدرک معتبر داشته باشه مثل : نرم افزار های مرتبط با گرایشت - دوره های اموزشی فنی و حرفه ای - تست جوش - پایپینگ و این چیزا- حتی دوره های سی ان سی . 
وقتی دست پر و با مدرک بری جلو جذبت اسونتره از الان که وقتشه شروع کن.
Pillowtalk

پاسخ

سپاس شده توسط vahid ، Dash @li
با سلام.صمیمانه از شما تشکر میکنم که اینقدر با حوصله ودقیق جواب من رو دادید..با عر ض پوزش :1.این دوره های آموزشی نرم افزارو فنی وحرفه ای که فرمودیدکجا برگزار میشه؟  2.با توجه به اینکه ترم اول فقط درس های پایه رو داریم مگه میشه همون اول بدون هیچ پیش نیازی نرم افزار ی رو یاد بگیریم؟ 3.ما که تو یه شهر دیگه  تحصیل میکنیم میتونیم برای کار آموزی به کار خانه ها وشرکت های شهر خودمون بیایم؟ چون تا اینجا که من خبر دارم کار آموزی تو تابستانه

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
(09-11-2015، 11:35 AM)mahdishooroki نوشته است: با سلام.صمیمانه از شما تشکر میکنم که اینقدر با حوصله ودقیق جواب من رو دادید..با عر ض پوزش :1.این دوره های آموزشی نرم افزارو فنی وحرفه ای که فرمودیدکجا برگزار میشه؟  2.با توجه به اینکه ترم اول فقط درس های پایه رو داریم مگه میشه همون اول بدون هیچ پیش نیازی نرم افزار ی رو یاد بگیریم؟ 3.ما که تو یه شهر دیگه  تحصیل میکنیم میتونیم برای کار آموزی به کار خانه ها وشرکت های شهر خودمون بیایم؟ چون تا اینجا که من خبر دارم کار آموزی تو تابستانه
سلام

اصلا نگران این که ترم اولی نباش بهترین ار همین ترم های اول درس ها آسونه و دغدغه ای نیست هست برید نرم افزار رو کار کنین نرم افزار مثل همون نقشه کشی هست.
فنی حرفه ای ها دوره برگزار میکنند. می تونید آدرسش رو توی شهری هستید بپرسید
کاآموزی ها رو هر جایی میتونین درخواست بدین بردارین .نام شرکتش رو میگین فک کنم باید 60 واحد پاس کنین تا بردارین البته بسته به دانشگاه فرق میکنه چند واحد باید پاس کنین.

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سلام
بچه ها من تازه عضو شدم
یه سوال داشتم نمی دوستم که باید تو کدوم انجمن مطرح کنم.
منظور از
sticking
condition در بحث شرایط مرزی چیست؟

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast