امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره
با سلام
من دانشجوی ترم چهار رشته مکانیکم.اما جدیدا یکم از این رشته زده شدم و میخام به عمران تغییر رشته بدم دلیلش دلسرد شدنم فقط به خاطر اینده شغلیه
از دوستان میخوام به من مشاوره بدن. تغییر رشته به عمران کار درستیه؟ یا اگه این رشته رو ادامه بدم بعدا راحت میتونم کار پیدا کنم یا نه؟
البته کار ساختمان سازی رو هم کامل بلدم چون کار فعلیم اینه.ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

پاسخ

سلام به انجمن خوش آمدید
به نظر بنده اگر واقعا موفقیت را در تغییر رشته میبینی هرچه سریعتر این کار را انجام بده
چون علاقه خیلی مهمه و مهمتر اینکه در زمینه عمران دارید کار میکنید. باید نظر دوستان را هم دید.ولی سعی کن سریع تصمیم گیری کنی وقت طلاست

حضرت علي (علیه السلام)
كَفى بِالمَرءِ غَفلَةً أن يَصرِفَ هِمَّتَهُ فيما لا يَعنيهِ
غفلت آدمى را همين بس كه همّتش را در آنچه به كارش نمیايد، صرف كند.

برای دانلود کتاب به ادرس www.hieng.org مراجعه کنید

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li ، sajjad.m
درود

منم با نظر داش وحید موافقم،قصد نداشتم ،وارد شم،چون واقعا چیز واضحی هست،وقتی علاقه نداری و زمینه کاریتون هم چیز دیگری جای بحث نداره....تصمیم با خودتون هست....

یا علی

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط sajjad.m
ممنون که جواب دادین
من به مکانیک علاقه دارم اما از  اینده شغلیش میترسم.میخوام بدونم  شما الان از رشته ی خودتون راضی هستین؟
الان بازار  کار مکانیک خوبه  یا نه؟ میخوام از تجربیات شما استفاده کنم.

پاسخ

سپاس شده توسط Dash @li
سلام

والا الان ملت دنبال کار هستن شما که کار داری ،مشکل نداری.بازار کار مکانیک بسته به گرایش متفاوت هسته ، ولی کلا اینقدر ظرفیت ها بالا رفته دانشگاه های دولتی و آزاد کلا بازار کار مهندسی هر رشته ای خرابه،الان دو تا از دوستان من یکیشون که رفت پزشکی میخونه و یکی دیگه هم تصمیم داره بعد سربازی بره پزشکی بخونه ،چون الان تجربی بازار کارش خوب هست.
منظور از بازار کار دوستان دفچقت کنید کار با حقوق 1 میلیون فراون هست وبی بالای 2 میلویون حقوق عمرک گیر بساد به این سادگیا یا بند پ میخواد یا خیلی باید کارت درست باشه،بپاصولا همه هم بعد از کارشتچناسی خوندن کسر شانشون میاد حقوق پایین کار کنند و قرار دادی باشند همه دنبال رسمی و حقوق بالای 2 میل هستند.

متاسفانه نیست این چیزایی میخواهین ولی حقوق 1 میلیون فراوونه،متاسفانه همه هم خودشون رو با یک نفر بازاری مثلا طلا فروش مقایسه میکنن باید حقوق ماهی 10 میل بدست بیارن ،از این خبرا نیست.

اگر علاقه داری با خودته ولی اگر به کارت علاقه داری رشته ای بخون که مرتبط با کارت باشه،خیل چیزا تو مکانیک و عمران نزدیک هست ،مثلا سیالات و هیدرولوژی دارند، و اینکه مقاومنچت نصالح و استاتیک هم از دروس مشترک دو رشته است.

انشالله موفق باشین

خوبی چو از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
Sorrysmiley

پاسخ

سپاس شده توسط sajjad.m
سلام مهندس
به نظر من برای آینده شغلی خیلی نمیشه روی اسم رشته حساب باز کرد. پیدا کردن شغل تو هر رشته ای نیاز به سابقه کار داره. استاد من دکترا داره ولی تو صنعت زیر دست یکی از همکلاسیهای دوران لیسانسش که دیگه ادامه تحصیل نداده کار می کنه. چون اون تجربه کاریش بیشتره. اما اگه به عمران علاقه داری و از مکانیک بدت میاد تغییر بده. ولی خوب به عواقب این کار مثل واحدهایی که باید پاس کنی و طولانی شدن دوره تحصیلت فکر کن.
موفق باشی

حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست،امتحان ریشه ها است. امام علی(ع)

پاسخ

(08-19-2015، 01:34 AM)sajjad.m نوشته است: با سلام
من دانشجوی ترم چهار رشته مکانیکم.اما جدیدا یکم از این رشته زده شدم و میخام به عمران تغییر رشته بدم دلیلش دلسرد شدنم  فقط به خاطر اینده شغلیه
از دوستان میخوام به من مشاوره بدن. تغییر رشته به عمران کار درستیه؟ یا اگه این رشته رو ادامه بدم بعدا راحت میتونم کار پیدا کنم یا نه؟
البته کار ساختمان سازی رو هم کامل بلدم چون کار فعلیم اینه.ممنون میشم منو راهنماdی کنین.

سلام آینده ی شغلی رشته مکانیک ب نظرم از خیلی از رشته های دیگه بهتره چون بین رشته ای هستش.
ولی بستگی ب تلاش و زرنگی خود طرف داره تا شغل خوبی پیدا کنه.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast