امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقال حرارت المنت ( الکتریکی ) در آب
Bug 
سلام
یک سوال داشتم در مورد انتقال حرارت از یک المنت الکتریکی قرار گرفته درون آب با دبی مشخص ( من رشته تخصصی ام برق هست. )

فرض کنید به المنت یک ولتاژ معین وصل شده. من فکر میکنم توان الکتریکی که به حرارت تبدیل میشود در هر حال به آب منتقل میشود؛ و این به شکل المنت و سطح تماس آب با المنت وابسته نیست! درست است ؟

شکل المنت و سطح تماس آب با المنت روی چه چیزی موثر است؟

پاسخ

Bug 
سلام

سوال اولتون کاملا درسته.البته در صورتی که سیستم به صورت Steady رسیده باشه یعنی دمای سطح المنت و آب خروجی از المنت ثابت باشه.( با دقت کافی ثابت باشه ) این فرض صحیحه.

در حالت steady ، سطح تماس المنت با آب و شکل المنت هیچ تاثیری تو شرایط مساله نداره.فقط توانی که به المنت میره به آب منتقل میشه.

ولی در عمل زمان زیادی طول میکشه تا مساله به حالت Steady برسه. ( بین چند ثانیه تا چند صد دقیقه بسته به شرایط )
در حالتی که به حالت Steady نرسیدیم ، شکل و سطح تماس المنت میتونه تو دمای خروجی آب و دمای سطح المنت و زمانی که طول میکشه به حالت steady برسه تاثیر بزاره.

خلاصه اینکه:
در اول شروع به کار سیستم ، تا زمانی که steady نشده ، تاثیر داره.ولی بعد از steady شدن ، تاثیری نداره.

به نظرم اگه گرم کن سایزش خیلی بزرگ نباشه و عایق بندی حرارتی هم خوب باشه ، سیستم سریع به حالت steady میرسه.

[تصویر:  covlsly6woahxy0m1n6g.png]

پاسخ

سپاس شده توسط Prana

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast