امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال دوستان پیشنهاد بدید لطفا لطفا
(09-18-2016، 01:33 AM)capra1 نوشته است: درود دوست عزیز
سپاس از پاسخگویی کاملتون.
بله ساخت و تولید.
من هم میخواستم یه تبلت هیبریدی بگیرم که گرون بود؛ مثلا همین سیرفیس. اما به نظرم ایسر one10 یا switch10 قمت کمتر از یه تومن هست و البته یه i-life zed book هم هست که قیمتش کمتره.(اگر یه نگاهی تو نت بندازید ممنون میشم تو دیجی کالا که خوب ازشون میگفتن کاربرا؛ فقط شاید چون شما سیرفیس دارید از برندهاش خوشتون نیاد اما بی تعصب ببینید )
میشه صحبتهای شما رو این طور خلاصه کنم که: بهتره یه تبلت هیبریدی که سیستم عاملش هم اندرویده و هم ویندوزه. یه گوشی اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ. در آخر تبلتی که البته باید روتش هم بکنیم.
البته من اون طوری که شما گفتید نحیف نیستم!!!Smile  بلکه دوست ندارم هرروز یه وزنه باخودم حمل کنم. و 700 یا 800 گرم اصلا برای حمل سنگین نیست و موقع کار کردن باهاش میشه خب روی یه میزی چیزی گذاشت و کار کرد؛ حداقل برای حمل 700 گرم کمتر از 2.5کیلو هست.شاید چون عادت داریم همیشه تبلت رو تو دستمون میگیریم ، برعکس لپ تاب که رو میزه، این طور به نظر میرسه.
همین  تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟

شما فرمودید که:
کلا تبلت های اندرویدی زیر یک میلیون قدرت های معمولی دارن و ارزش خرید بالای اصلا ندارن. یه گوشی مناسب با صفحه بزرگ رو من حداقل ارجح تر میدونم به خرید تبلت اما چون میفرمایین کارهاتون محدود به پی دی اف و وبگردی و تحقیق این چیزاست تبلت پاسخگووتون هست

یعنی از چه نظر زیر 1 تومن ارزش نداره؟ اون وقت اگر گوشی زیر 1 تومن بگیرم ارزش داره؟البته من بدم نمیاد حالا که دارم یه سیستم جدید میگیرم دوربین خوبی هم داشته باشه یا سیمکارت بخوره؛ اما خب اگر قیمت زیاد متفاوت بشه خب میشه اول از سیمکارت و بعد از دوربین صرف نظر کرد.

یه سوال پیش اومد برام ممنون میشم پاسخ بدید گویا ویندوز 10 رو بعضی تبلتهای ویندوزی خوب کار نمیکنه درسته؟
باز هم سپاس بابت زحمتی که کشیدید و بسیار جزئی پاسخ دادید.

سوالی باشه و البته در حیطه دانسته های من در مورد ساخت و تولید، در خدممتون هستم.

ضمنا منظورم از جابجایی آفیس این بود که اگر درتبلتم ادیت کردم بتونم تو لپ تابم فایلش رو به راحتی باز کنم؛ همچنین خیلی مهمه که اگر مثلا به طور ارجینال آفیس 2016 نصبه روش، من بتونم براحتی مثل لپتابم 2010 رو نصب کنم چون واقعا مهمه که لپ تابم که 2010 هست اون رو باز کنه؛ خصوصا که الان تو دانشگاهها 2010 دارن آفیس.
حتما بتونه به پروژکتور وصل بشه که بتونم باهاش power point هارو اجرا کنم و رو پرده بندازم و مثلا کنفرانس بدم.
گارانتی خوبی داشته باشه.
این موارد برام خیلی مهمه؛ اگر محصول خاصی مد نظرتون هست لطفا معرفی کنید اشکال نداره از 800 بالاتر؛ تا یک تومن هم قبوله اما 1.5 رو هم میتونم یه کاری بکنم.
سپاس
موفق باشید

اما به نظرم ایسر one10 یا switch10 قمت کمتر از یه تومن هست و البته یه i-life zed book هم هست که قیمتش کمتره.(اگر یه نگاهی تو نت بندازید ممنون میشم تو دیجی کالا که خوب ازشون میگفتن کاربرا؛ فقط شاید چون شما سیرفیس دارید از برندهاش خوشتون نیاد اما بی تعصب ببینید )

والا من میگم زیاد با تبلت های زیر یک میلیون تومن موافق نیستم دلیلشم هم تو پست قبلی گفتم اما چون کارتون رو راه می اندازه لذا خیلی سخت نگیرید و هر چی بگیرید (اگر منوط به این باشه که کارتون شامل ورد و پی دی اف و وبگردی و...) هست مشکلی نداره و هر چی گرفتید کار راه انداز هست.
بهرحال من کاری ندارم باز تصمیم خودتونه ولی این دو مدلی که فرمودید رو با همدیگه باهم مقایسه میکنیم.
i life zed book چیه !!! یه محصول بی نام و نشان که فقط در ایران عرضه میشه !!!!!!!!پس اصلا حتی نگاه هم نمیکنم چون معلومه چیه !
ببینید مشخصات خیلی براتون مهم نباشه هر چند که مثلا خود رم و سی پی یو رو چند تا شرکت مختلف میزنن و باید بررسی بشن ، شما پشت پرده رو ببین.
ایا تبلت گارانتی داره؟ گیرم خراب شد و گارانتی قبول نکرد ایا خودم میتونم تعمیر کنم؟(با استفاده از انجمن xda-developer)ایا برای این محصول اپدیت میاد؟ ایا اپدیت محصول قطع شد براش رام میاد؟(رام ها رو معمولا برای محصولات پر طرفدار یک سری از کوکر ها که قبلا خود من هم انجام میدادم مثلا میان اندروید جدید رو به طور غیر رسمی برای اون گوشی عرضه میکنن) و......... ده ها فاکتور دیگه که همه اینا منوط به این هست که از یک شرکت معتبر تبلت بیاد بیرون.
بعله الان تو گوشی های هوشمند شیائومی خفن ترین سخت افزار رو با قیمت مفت (جای 2 3 میلیون میده 1 میلیون ) میده بیرون! ولی ایا کوچکترین چیزی بشه کجا میشه مراجعه کرد برای تعمیر؟!اصن گرانتی نداره !!

لذا اسم ها عجیب غریب رو و شرکت های بی نام و نشان رو دورشو خط بکشید !
اما در مورد ایسر محصول switch 10 خودش چند مدل مختلف داره ! از حافظه 64 گیگی داخلیش و مدل های E و.... که من نمیدونم کدومش مد نظرتونه که راهنمایی کنم .
-------------------------
میشه صحبتهای شما رو این طور خلاصه کنم که: بهتره یه تبلت هیبریدی که سیستم عاملش هم اندرویده و هم ویندوزه. یه گوشی اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ. در آخر تبلتی که البته باید روتش هم بکنیم.
خیر متاسفم که بد گفتم ! من اصلا نگفتم تبلت هیبریدی خوبه و پیشنهاد هم نمیکنم . فعلا به تکامل نرسیدن و مشکلات زیادی دارن اما مابقی جملتون درسته
گوشی اندرویدی با صفحه بزرگ ارجحیت داره بر تبلت ! میگم این حالت جنرال هست ! حالت خاص شما مشکلی نداره تبلت بگیرید.

بله روت کردن از واجبات بسیار بسیار مهمه! بخصوص برای تبلت های ارزان که بسیار افزایش بازدهی نیازمند این قضیه هستند.
-------------------------------------------
البته من اون طوری که شما گفتید نحیف نیستم!!!Smile بلکه دوست ندارم هرروز یه وزنه باخودم حمل کنم. و 700 یا 800 گرم اصلا برای حمل سنگین نیست و موقع کار کردن باهاش میشه خب روی یه میزی چیزی گذاشت و کار کرد؛ حداقل برای حمل 700 گرم کمتر از 2.5کیلو هست.شاید چون عادت داریم همیشه تبلت رو تو دستمون میگیریم ، برعکس لپ تاب که رو میزه، این طور به نظر میرسه.

اولا من شرمندم قضاوت کردم. کلا میخوایم یه چیزی رو کلی بگم خیلی رک میگم.
700 800 گرم برای حمل سنگین هست باور بفرمایین. بخصوص شما که قراره تایپ زیاد بکنی و مجبور میشی گاها با یک دست هم کار کنید.
زمانی میشه تبلت رو رو میز گذاشت که استند داشته باشه در غیر اینصورت شما چطور میخوای صاف بزاریش؟ ببین چیزی که دقت نکردید اینه که چه رو میز بزارید چه تو دست چه...این زاویه صفحه نمایش هست که کل ارزش تبلت رو مشخص میکنه در اون لحظه . شما تبلتی غول میگیرید اما زاویه صفحه نمایشش خوب نیست و تکنولوژی صفحه HD و ال ای دی ای پی اس هست خب معلومه فوق العاده ممکنه اذیت بشید مگه خلافش ثابت بشه که نیازمند بررسیه.
بعله یک سری از تبلت ها که کیبورد دارن معمولا استند هم میشه یا جداگونه دارن تبلت هاش.
------------------------------------------------------
ن تبلتی که شما گفتید dell venue 10 دیدم تو دیجی 850 بود قیمتش؛ خدایی تبلت بدی نیست اما کیبورد نداره؛ خوب نیست. چرا میگید قدرتش پایینه؟ واسه cpu میگید؟
یه سوال پیش اومد برام ممنون میشم پاسخ بدید گویا ویندوز 10 رو بعضی تبلتهای ویندوزی خوب کار نمیکنه درسته؟

من اصلا نگفتم خوب نیست.میگم ارزش خرید پایینی داره. اتفاقا اینی که گفتم جزو خوباست.
باتری 6000 میلی امپر ساعت که بیش از 7 8 ساعت کارایی داره که خب از این دو مدلی که گفتید (همه نسخه هاش)قوی تره
پردازنده اش 64 بیتی و بسیار جدیدتره و از این دو مدلی که گفتید قویتره
و..........

منتها مشکل رمه ! رم 2 گیگابایت اگه بهینه نشده باشه و رم کمی بده بسیار اذیت میکنه.

ببینید یک نکته بگم یادتون بمونه ! ویندوز 10 اگه نسخه درستش نصب باشه از نسخه 8.1 خیلی بهتر عمل میکنه و نیاز به مدیریت منابع کمتری داره لذا سریعتره
این تبلت هایی که فرمودید و مدلی من هم گفتم فک کنم همشون ویندوز 8 روشون نصبه و این خوب نیست.
اولا ویندوز 10 بسیار بسیار با صفحه نمایش های لمسی بهینه تره حتی الان که دارم تایپ میکنم با صفحه نمایشی لمسی هست دارم خدمتتون میگم و فوق العاده دقیق تره و مشکل کمتری ایجاد میکنه.
ضمنا تشخیص قلمشم بهتره و امکانات شخصی سازی فوق العاده بهتری داره
اینکه میگم نسخه بهتری نصب شده باشه منظور اینه حتما باید نسخه home رو تبلت نصب باشه چون عملکرد رو وحشتناک افزایش میده! اصلا خنده داره بخوایم home رو با pro یا enterprise مقایسه کنیم. ( سیستم های دانشگاه ها اگه دقت کنید میبینید سخت افزار در حد شتر ، ولی عملکرد اباکوسو جر میده! همش سر همین نسخه home basic هست و البته یکم بهینه سازی)

والا حرفتون اشتباه نیست روی یکسری مدل های قدیمی بد کار میکنه.کلا پیشنهاد میشه سعی کنید محصولی رو بخرید که فوق العاده بروز باشه که از اخرین اپدیت های نرم افزاری و سخت افزاری بهره مند شده باشه حتی اگر ضعیف تر باشه در ظاهر چون پردازند ها هر چه جلوتر میریم خیلی بهینه تر عمل میکنند.اینم بحث گسترده ای داره خواستید میشکافمش.
-----------------------------------------------------------
یعنی از چه نظر زیر 1 تومن ارزش نداره؟ اون وقت اگر گوشی زیر 1 تومن بگیرم ارزش داره؟البته من بدم نمیاد حالا که دارم یه سیستم جدید میگیرم دوربین خوبی هم داشته باشه یا سیمکارت بخوره؛ اما خب اگر قیمت زیاد متفاوت بشه خب میشه اول از سیمکارت و بعد از دوربین صرف نظر کرد.

زیر یک تومن ارزش نداره به این دلیل که محصول جزو محصولات low price for everyone یا همون میانرده ها یا همون محصولات ارزان قیمت برای همه قرار میگیره . چون در جریانید این حصولات یک میلیونی ما همون 200 300 دلاره که تو امریکا طرف پیتزافروشی کار کنه و ساعت 12 13 دلار بگیره میتونه یکی دو روزه اینو بخره.
پس حالا میشه گفت این محصول ارزان قیمته. خب چرا ؟ 1.صفحه نمایش های ارزان قیمت براق که برای چشم بهینه نشدند
2.رم های پایین 2گیگ
3.سی پی یو های snapdragon 400/651/652/612 و... که همگی قدرت نسبتا کمی دارند
4.شرکت های چینی و تایوانی که بدتر سی پی یو های intel atom
5.وزن زیاد
6.بدون قلم هوشمند
7.اپدیت !!!!!!!!!!!!هرگز !!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی هر چی بود همونه دیگه اپدیت اینا هرگز نمیاد
8.........صد ها دلیل دیگه
همه اینا باعث میشه که بگیم ارزش خرید نداره
چرا که مثلا گوشی ای مثل z3plus dual که 990 تومن هست ! رم 3 گیگابایت ، سخت افزار قدرتمند با سی پی یو snapdragon 810 ، دوربین 21 مگاپیکسلی ، گرافیک عالی و........
و وقتی کنار تبلت این قیمتی میزاری متوجه اش میشی.

شما اگه کارت اینترنتیه که باید حتما سیم کارت خور باشه تبلتت که بتونی وصل شی بهش وگرنه اگه به وای فای باشه که خب لپتاپ هست دیگه

ضمنا تبلت ها گرون ارزون ندارن همشون دوربین هاشون در حد و اندازه های گوشی هم قیمت خودشون نیستند و حتی پایینتر
---------------------------------------------------------
باز هم سپاس بابت زحمتی که کشیدید و بسیار جزئی پاسخ دادید.

وظیقست ! زکات در راه دانش از برترین های کارهاست.
-------------------------------------------------
ضمنا منظورم از جابجایی آفیس این بود که اگر درتبلتم ادیت کردم بتونم تو لپ تابم فایلش رو به راحتی باز کنم؛ همچنین خیلی مهمه که اگر مثلا به طور ارجینال آفیس 2016 نصبه روش، من بتونم براحتی مثل لپتابم 2010 رو نصب کنم چون واقعا مهمه که لپ تابم که 2010 هست اون رو باز کنه؛ خصوصا که الان تو دانشگاهها 2010 دارن آفیس.
حتما بتونه به پروژکتور وصل بشه که بتونم باهاش power point هارو اجرا کنم و رو پرده بندازم و مثلا کنفرانس بدم.

اینجارو خیلی مبهم حرف زدید.
رو اندروید ما افیس که مثلا فکر کنید 2010 یا 2016 یا ...نداریم ! کلا یه برنامه ورد و پاورپوینت و اکسل داریم که خب همه چی رو به فرمت .doc و .ppt و.. ذخیره میکنه طوری که از ورد 1998 تا 2016 همه رو باز میکنه.کلا امکانات ورد اصلی رو که هرگز نداره بیشتر امکانات همون بخش اول ورد / پاورپوینت مثل اندازه قلم و فونت و رنگ ها و.....رو داره این که فک کنی حاشیه بندازم نمیدونم فرمول نویسی کنم و این چیزارو کلا خط بکش تو اندروید.منظور ما یه چیز ساده بود.
اما اگه منظورتون در مورد تبلت ویندوزی اینا هستش که خب دقیقا مثل همون سیستمتون میمونه و خیلی پر واضحه .
اینکه بتونه به پروژکتور وصل بشه و کنفرانس بدید هم اولا یکسریاشون که نمیشه و باز هم دقیقتر بگم هرگز اینکارو نکنید با مشکلات بسیار عجیب غریبی روبه رو میشید.
-----------------------------------------------
گارانتی خوبی داشته باشه.
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ ببخشید یه لحظه فک کردم تو ایران زندگی نمیکنید. Laugh1
بریم بعدی که اصن در مورد این .....
------------------------------------------------

این موارد برام خیلی مهمه؛ اگر محصول خاصی مد نظرتون هست لطفا معرفی کنید اشکال نداره از 800 بالاتر؛ تا یک تومن هم قبوله اما 1.5 رو هم میتونم یه کاری بکنم.
سپاس

والا محصول خاصی که مد نظرم نیست جز سرفیس ولی خب هر چی بیشتر پول بدید محصول بهتری میگیرید. شما خودت ببین ماکزیمم پولی که میخوای هزینه کنی چقدره من دو سه تا محصول میگم الان رنج شما که از 800 تا 1.5 هست یک میلیون دستگاه هست. Laugh1
----------------------------------------------------------------------
سوالی باشه و البته در حیطه دانسته های من در مورد ساخت و تولید، در خدممتون هستم.

مرسی اینو پیام خصوصی میکنم

ضمنا از علی اقای عزیز و بزرگوار و دوست داشتنی هم مرسی که پاسخ دادن.
این علی اقا حرف نداره . 41

پاسخ

سپاس شده توسط capra1

پیام‌های داخل این موضوع
RE: دوستان پیشنهاد بدید لطفا لطفا - توسط mhbahrami - 09-18-2016، 03:38 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پیشنهاد اسم شرکت seoface3 0 6,656 09-23-2021، 08:32 PM
آخرین ارسال: seoface3
Bug مهم لطفا همه بیان ببینن رای دادن به خلیج فارس Dash @li 4 1,623 02-13-2014، 07:53 PM
آخرین ارسال: Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast