امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی خنک کردن آب کولر آبی با استفاده از کمپرسور یخچال
با سلام خدمت اساتید و بزرگان فروم

یه راهی به ذهنم رسید گفتم خدمت شما بزرگواران که بالاخره تجربه بیشتری در این راه دارید مطرح کنم شاید شما قبلاً این را تجربه کردین یا شاید به عمل اصلاً اجرایی نباشد

من در شیراز زندگی میکنم و هدف بیشتر از انجام این کار تجربه هست

مساله بدین صورت هست که من میخوام یه موتور یخچال بزارم قسمت اواپرتور را در اب کف کولر آبی بزارم و کنداسور را در هوای آزاد ( البته در سایه و یک هوای نسبتاً خنک بزارم یه فن 220 ولت هم بزارم بزای خنک کردن بهتر کندانسور ) و آب درون کفی کولر را توسط کمپرسور و اواپراتور خنک کنم که پمپ آب کولر اب خنک شده را بروی پوشالهای کوار بریزه که خروجی هوای کولر خنک تر باشه به نظر شما اساتید این کار شدنی هست یا نه ؟
کولر آبی بنده 7000 هست و فکر میکنم حدود 30 لیتر آب درون کولر که داعم در گردش هست توسط پمپ اب و فکر میکنم هر ساعت نزدیک به 5 تا 6 لیتر اب توی کولر بخار میشه ، کولر من در تراس هست و در سایه کامل قرار دارد

چون کولر منزل من 24 ساعته روشن هست نصب و روشن نگه داشتن داعم کولر گازی اصلا مقرون به صرفه نیست به هزینه برق

زیر بنای خونه 100 متر هست و در زمانهایی مثل شب که درجه حرارت هوا پایین تر هست کولر آبی به خوبی جواب میده ولی در زمانهایی مثل ظهر که هوا گرمتر هست جوابگو نیست و انگار پنکه روشن هست ( البته من خیلی به گرما حساسم بیشتر فکر میکنم به این دلیل هست Dash2 )

یه مطلبی در اینترنت دیدم که طرف اومده بود با استفاده از موتور یخچال و کولر ابی یه چیلر درست کرده بود که بسیار جالب بود ، لینکش را میزارم شاید بخواهین نگاهی بهش بندازین :

http://goldmushroom.persianblog.ir/tag/%...8%A8%DB%8C

اگر بشه با این کار درجه حرارت هوای خروجی کولر را بین 5 تا 8 درجه پایین تر آورد احساس میکنم باید کامل جوابگو باشه

متشکر میشوم بنده را در این مورد راهنمایی کنید.

پاسخ

با سلام
این طرحی را که شما توضیح دادین حدود 5 سال پیش توسط دوستان ثبت اختراع شده و بنده هم طرح تبدیل کولر آبی به کولر گازی توسط گرمای خورشید ساختم که هیچگونه هزینه مصرقی ندارد و نیاز به کمپرسور و برق ندارد و با اندک هزینه ای با کمترین حجم و وسایل ساخته میشود و کسانیکه مایل به همکاری (سرمایه گذاری) در ساخت باشند دست آنها را میفشارم . با تشکر حضرتی

پاسخ

سپاس شده توسط esmaeil_sharifinia
(08-29-2016، 08:55 PM)حضرتی نوشته است: با سلام
این طرحی را که شما توضیح دادین حدود 5 سال پیش توسط دوستان ثبت اختراع شده و بنده هم طرح تبدیل کولر آبی به کولر گازی توسط گرمای خورشید ساختم که هیچگونه هزینه مصرقی ندارد و نیاز به کمپرسور و برق ندارد و با اندک هزینه ای با کمترین حجم و وسایل ساخته میشود و کسانیکه مایل به همکاری (سرمایه گذاری) در ساخت باشند دست آنها را میفشارم . با تشکر حضرتی

سلام . ممکنه با این شماره تماس بگیرد؟ من به راهنمایی شما نیاز دارم. سپاس شریفی

پاسخ

سلام دوست عزیز در مورد طرحتون چطوری میتونم اطلاعاتی کسب کنم اگر امکان داره به این شماره ها پیام بدین شخصا تماس میگیرم
09133103727---09368278060 رضا فخری

پاسخ

(05-30-2018، 06:30 PM)reza57 نوشته است:

سلام دوست عزیز در مورد طرحتون چطوری میتونم اطلاعاتی کسب کنم اگر امکان داره به این شماره ها پیام بدین شخصا تماس میگیرم
09133103727---09368278060 رضا فخری

سلام جناب مهندس من الان چند وقت به این موضوع فکر میکنم و تا مرحله اجرا پیشرفتم یعنی فردا استارت کارو میزنم و نتیجشو برای شما ارسال میکنم ممنون میشم اگه شما منو راهنمایی کنید و که بتونیم در این مورد خاص پیشرفت کنیم وبدونیم یه کاری برای اقشار کم در امد جامعه انجام بدیم الان با این افزایش قیمت اقشار کم دارمد نمیتونن شیش ملیون پول کولر گازی بدن ولی میشه با این طرح اینکار با یک ملیون و پانصدهزارتومن انجام داد ممنون میشم کمکم کنید توی این راه اینم شماره تماس من هستش ۰۹۱۹۷۴۰۵۳۰۴میثم کلهر

پاسخ

یخچال درمنزل
تعمیر یخچال
تعمیر آبسردکن
اخذ نمایندگی بیمه عمر

پاسخ

(07-26-2016، 09:23 PM)mo4sa نوشته است: با سلام خدمت اساتید و بزرگان فروم

یه راهی به ذهنم رسید گفتم خدمت شما بزرگواران که بالاخره تجربه بیشتری در این راه دارید مطرح کنم شاید شما قبلاً این را تجربه کردین یا شاید به عمل اصلاً اجرایی نباشد

من در شیراز زندگی میکنم و هدف بیشتر از انجام این کار تجربه هست

مساله بدین صورت هست که من میخوام یه موتور یخچال بزارم قسمت اواپرتور را در اب کف کولر آبی بزارم و کنداسور را در هوای آزاد ( البته در سایه و یک هوای نسبتاً خنک بزارم یه فن 220 ولت هم بزارم بزای خنک کردن بهتر کندانسور ) و آب درون کفی کولر را توسط کمپرسور و اواپراتور خنک کنم که پمپ آب کولر اب خنک شده را بروی پوشالهای کوار بریزه که خروجی هوای کولر خنک تر باشه به نظر شما اساتید این کار شدنی هست یا نه ؟
کولر آبی بنده 7000 هست و فکر میکنم حدود 30 لیتر آب درون کولر که داعم در گردش هست توسط پمپ اب و فکر میکنم هر ساعت نزدیک به 5 تا 6 لیتر اب توی کولر بخار میشه ، کولر من در تراس هست و در سایه کامل قرار دارد

چون کولر منزل من 24 ساعته روشن هست نصب و روشن نگه داشتن داعم کولر گازی اصلا مقرون به صرفه نیست به هزینه برق

زیر بنای خونه 100 متر هست و در زمانهایی مثل شب که درجه حرارت هوا پایین تر هست کولر آبی به خوبی جواب میده ولی در زمانهایی مثل ظهر که هوا گرمتر هست جوابگو نیست و انگار پنکه روشن هست ( البته من خیلی به گرما حساسم بیشتر فکر میکنم به این دلیل هست Dash2 )

یه مطلبی در اینترنت دیدم که طرف اومده بود با استفاده از موتور یخچال و کولر ابی یه چیلر درست کرده بود که بسیار جالب بود ، لینکش را میزارم شاید بخواهین نگاهی بهش بندازین :

http://goldmushroom.persianblog.ir/tag/%...8%A8%DB%8C

اگر بشه با این کار درجه حرارت هوای خروجی کولر را بین 5 تا 8 درجه پایین تر آورد احساس میکنم باید کامل جوابگو باشه

متشکر میشوم بنده را در این مورد راهنمایی کنید.

درود. اون لینکی که گذاشتین فعال نیست. یک دنیا ممنون میشم به من هم توضیح بدین که چطور میتونم کمپرسور یخچال رو به کولر آبی وصل کنم .خیلی هوا گرم شده میخواستم این ایده رو رو کولر ابی خودم پیاده کنم چون هزینه خرید کولر گازی واقعا زیاده. شماره واتساپم 0060142276015

پاسخ

[font="Droid Arabic Naskh", "Lucida Grande", Tahoma, "Trebuchet MS", Verdana, Arial, sans-serif]کلینیک زیبایی سپادرم در اصفهان ، به منظور ارائه خدمات درمانی- زیبایی در بالاترین سطح استاندارد بین‌المللی، مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها است. از سایر خدمات زیبایی این مجموعه می‌توان به جوانسازی پوست، پاکسازی پوست، هایفو تراپی ، میکرونیدلینگ، میکرودرم، بوتاکس چین و چروک و لیزر موهای زائد در اصفهان اشاره کرد . خدمات ارائه شده توسط تیم مجرب و متخصص کلینیک زیبایی سپادرم در اصفهان  با کمک جدیدترین دستگاه‌های لیزر انجام می‌شود که از جمله آن ها عبارتند از لیزر موهای زائد صورت و اندام‌ها.[/font]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال  راهنمایی در مورد مساله نشتی koorosh203 0 12,720 07-21-2017، 10:25 PM
آخرین ارسال: koorosh203
  راهنمایی برای سایز لوله sami62 3 9,341 01-12-2017، 04:05 PM
آخرین ارسال: Dash @li
  سوال  lag کردن ذره معین 0 9,030 12-04-2015، 08:06 PM
آخرین ارسال: معین
Bug پیدا کردن یک رابطه مناسب mohsen.tajali 9 9,861 02-05-2015، 01:28 AM
آخرین ارسال: ali_eng

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان

فیلم های آموزشی مهندسی مکانیک - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

آموزش پنیوماتیک آموزش نرم افزار Fluidsim آموزش ریخته گری با ProCast
آموزش کنترل صنعتی آموزش نرم افزار PDMS آموزش نرم افزار کامسول Comsol
آموزش شکل دادن فلزات آموزش نرم افزار Moldflow آموزش ماشین کاری با EdgeCAM
آموزش طراحی کنترل مقاوم آموزش Working Model آموزش پدیده انتقال در کامسول
آموزش حل معادلات دینامیکی آموزش نرم افزار LogoPress آموزش کنترل فعال با رویکرد فازی
آموزش تحلیل المان محدود آموزش‌های رایگان آموزش ریخته گری با ProCast